Série Gran Turismo se prodalo 80 milionů kusů. Nejnovější díl Sport na tom ale velký podíl nemá, budoucnost je nejistá

Společnost Sony oznámila, že celkové prodeje série závodních her Gran Turismo překonaly metu 80 milionů kusů. To je jistě velkolepý úspěch, který však trochu kalí skutečnost, že poslední díl slavné série – Gran Turismo Sport – u hráčů zase tolik nezabodoval.

Pokud vyjdeme z čísel zveřejněných v září loňského roku, tedy před vydáním Gran Turismo Sport (recenze), byly prodeje celé série na 77 milionech. To znamená, že za půl roku se nejnovějšího dílu prodalo přibližně 3 miliony kusů. A to zřejmě ještě jen díky tomu, že byl titul krátce po vydání zlevněn na polovinu. To se u podobně velkých a exkluzivních her často nevidí.

Je těžko uvěřitelné, že během dvacetileté historie franšízy Gran Turismo se mezi hráče dostalo přes 80 milionů kopií. Pomyšlení na to, jaké množství času hráči strávili hraním našich her, mě naplňuje neuvěřitelně šťastnými pocity! Rád bych za to upřímně poděkoval a vyjádřil své uznání hráčské komunitě, jakož i našim blízkým přátelům a podporovatelům z automobilového průmyslu. V následujících letech bychom rádi pokračovali v našem úsilí dosáhnout nejlepšího možného vzhledu hry, aut a scenérií, jakož i maximální úrovně vzrušení a zábavy při závodění,” uvedl Kazunori Yamauchi, který kdysi sérii založil.

Vývojářské studio Polyphony Digital by se ale více než rozjímáním nad zářnou minulostí mělo zamyslet nad tím, co se značkou provede do budoucna. Hráči totiž dali jasně najevo, že cesta, na kterou vykročili v podobě Gran Turismo Sport, jim nevoní. Hry jako Forza Motorsport 7 nebo Project CARS 2 toho jen v loňském roce nabídly mnohem více.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na