Série Total War se vrátí do historie. V přípravě je několik her

Poslední historický zástupce oblíbené strategické série Total War vyšel v roce 2015. Jmenoval se Total War: Attila a soustředil se na zánik Římské říše a vliv Hunů na evropské dějiny. Od té doby se vývojářské studio Creative Assembly soustředí na fiktivní univerzum Warhammer. To se ale má v budoucnosti změnit.

Datadisk pro starší díl

V rozhovoru, který byl publikován na oficiálním webu série Total War, se autoři rozpovídali o svých plánech. “Pracujeme na rozšíření kampaně pro jeden z našich starších titulů. Jde přitom pravděpodobně o největší historický projekt, který kdy Creative Assembly postavilo na nohy. Na hře pracujeme už více než rok a aktuálně se nacházíme v testovací fázi, protože obsah už je prakticky hotový. Ano, to bude dalším velkým oznámením ze série Total War,” uvedla projektová ředitelka studia Maya Georgieva.

Creative Assembly tvrdí, že ještě nikdy nevydala rozšíření pro tak starý titul. Podle nás ale zase tak starý být nemůže. V úvahu vlastně připadá pouze Attila, Shogun 2 a Rome 2, protože na ostatních hrách série už se zub času podepsal až příliš na to, aby bylo smysluplné pro ně připravovat tak velké rozšíření.

Total War Saga se rozjíždí

Nezávisle na tom pracuje tým kolem Jacka Lusteda na prvním projektu z takzvaného Total War Saga. V této řadě plánovaných titulů by mělo jít o zcela konkrétní historické události, namísto celých historických epoch. Například pád Konstantinopole v roce 1453 apod. Nic konkrétního však známo není.

Úplně nová epocha

A aby toho nebylo málo, tým Janose Gaspara má na práci zcela nový velký Total War titul, který se bude zabývat dosud nepoužitou historickou epochou. Ani zde nevíme nic bližšího. Mělo by se však jednat o první titul představující novou epochu od Napoleon: Total War. Co třeba doba kamenná nebo druhá světová válka? Kdo ví…

Fanoušci Total War: Medieval, kterých je možná v rámci celé série nejvíce, tak mají nejspíš smůlu a na Medieval 3 si ještě nějakou dobu počkají.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na