Série Uncharted se za 10 let prodalo 41 milionů kusů. Vrátí se ještě někdy?

Série akčních adventur Uncharted slaví už své desetileté výročí. K této příležitosti se vývojářské studio Naughty Dog a vydavatel Sony rozhodli zveřejnit celkové prodeje značky. 

Ty se vyšplhaly na úctyhodných 41,7 milionů kusů. Jistě, jiné série jsou v absolutních číslech ještě úspěšnější, ale v případě Uncharted je třeba brát v potaz, že vycházela pouze na konzoli Playstation.

Vrátí se Nathan Drake a spol.?

Zveřejněné číslo zahrnuje samozřejmě všechny čtyři regulérní díly, stejně jako spin-offy, mezi které naposledy patřil povedený Uncharted: The Lost Legacy (recenze). Čísla prodejů za jednotlivé díly si však Sony nechalo pro sebe. Lze tak jen hádat, který z dílů byl nejúspěšnější.

Stejně tak jsme se k desetiletému výročí série nedozvěděli, zda se ještě někdy dočká pokračování. Spekuluje se o tom, že přinejmenším nějakou dobu bude odpočívat, ale pak by se v plné parádě mohla vrátit. Možná už na Playstation 5. Hůře už to vypadá s Nathanem Drakem, který už si přeci jen odpracoval své a série v podobě The Lost Legacy ukázala, že může fungovat i bez něj.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na