Servery Fallout 76 zůstanou online navždy. Alespoň to tvrdí Bethesda

Pokud si chcete zahrát starší hry, většinou je největším problémem s jejich rozběhnutím odlišná hardwarová konfigurace a operační systém dnešních počítačů. Dříve či později se ale podaří spustit jakoukoliv legendu herního průmyslu. U dnešních titulů je to už výrazně složitější, protože často vyžadují spojení se svými servery. Ty jsou však dříve či později deaktivovány a hru už není jak spustit.

Tip: Vše o Falloutu 76 na jednom místě

Podobné obavy mají hráči ohledně Falloutu 76. Zatímco dosavadní díly byly čistě singleplayerovými zážitky, které bylo možné hrát offline, Fallout 76 je zcela odlišným případem. Jde o online titul a pochopitelně se nabízí otázka, co se stane, až Bethesda někdy zavře servery?

Jak dlouho tu Fallout 76 bude? Napořád. Nevím, co jiného bych na takovou otázku měl odpovědět,” vyjádřil se k tomuto tématu viceprezident Bethesdy, Pete Hines. “Není to tak, že vyvíjíme hru a říkáme si, že pokud budeme mít štěstí, zůstane tu deset let. Nikdo takto nepřemýšlí. Jak dlouho existuje už takový World of Warcraft? Bude hra příští rok zastavena? Pochybuji o tom.

Sliby chyby?

Z Hinesova tónu je patrná jistá podrážděnost, protože Bethesdě se stále nedaří upokojit všechny fanoušky, kteří se nechtějí smířit s tím, kam se jejich oblíbená série prostřednictvím Falloutu 76 posouvá. Proto také argumentuje poněkud zvláštně a zamlčuje desítky případů her, které neuspěly a jejich servery byly vypnuty už po několika letech či dokonce měsících. To pravděpodobně nebude případ Fallout 76. Ale že by servery fungovaly skutečně pořád, o tom také dost pochybujeme.

Tip: Toto jsou HW požadavky Fallout 76. Zahrajete si na svém PC?

Naštěstí by měl být Fallout 76 hratelný i poté, co zmizí poslední oficiální servery. Bethesda totiž počítá s tím, že umožní takzvané soukromé servery, na kterých bude možné hrát také s fanouškovskými modifikacemi. To se ale nestane dříve než za rok.

Dokud budou lidé Fallout 76 hrát a čísla nespadnou, budeme ho podporovat. Jak to pak bude s privátními servery a dalšími věcmi, to si ještě budeme muset počkat. Možná dosáhneme bodu, kdy už to nebude nic znamenat. Ale Fallout je obrovskou franšízou a naše oddanost jí nekončí,” byl už poněkud střízlivější Hines, který evidentně sází na to, že se situace v příštích několika letech nějak vyvrbí a kontext doby bude k tvůrcům shovívavější, než co dnes předvádějí neúprosní fanoušci.

Fallout 76 - screenshoty
« 2 z 33 »
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na