Simulace středověkého boje Mordhau je úspěšná. Na Steamu překonala půl milionu kopií

Simulace středověkého boje Mordhau zažila velmi úspěšný start. To, že se jí ve slabším období podařilo vystřelit na první místo nejprodávanějších her na Steamu, je jedna věc. Druhá potom skutečnost, že se hra po prvním týdnu oficiálního prodeje překonala hranici půl milionu kopií. A to jen na Steamu, tedy výhradně pro PC. Informovalo o tom vývojářské studio Triternion.

Kromě toho se Mordhau podařilo dosáhnout hranice 60 000 současně hrajících hráčů, což z něj v současnosti činí jeden z nejhranějších titulů na Steamu. To vše ale neznamená, že by si autoři chtěli ustlat na vavřínech. Naopak, jsou si vědomí toho, že ne vše probíhá ideálně a že spuštění hotové verze hry s sebou přineslo i určité problémy.

Mimo jiné plánují uvést v provoz další servery, aby dostali matchmaking, tedy slučování hráčů podle jejich schopností, na lepší úroveň. V některých regionech je s tím totiž problém. Tvrdě také pracují na odstranění těch největších bugů. Zároveň chystají odškodnění pro hráče, kteří s Mordhau zažili poněkud hrbolatý start.

Mordhau vyšlo 29. dubna 2019 na PC a aktuálně má na Steamu hodnocení 77 %, kdy jsou velmi kladně hodnoceny mechanismy hry, ale skóre sráží nějaké ty chyby. Postupem času tak hra může vystoupat výrazně výše, a to i proto, že má velmi věrnou komunitu.

Mordhau – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na