Skvělá strategie The Battle for Middle-earth se dočká přepracování v Unreal engine 4. Podívejte se na první trailer

V roce 2004 vyšla velmi povedená realtime strategie The Battle for Middle-earth, která se vezla na tehdejší vlně zájmu o filmovou trilogii Pán Prstenů. Tým fanoušků a nadšených tvůrci si však řekl, že by bylo škoda nechat hru zapadnutou a rozhodl se jí zcela předělat v moderním Unreal engine 4. Jejich projekt nese název The Battle for Middle-earth: Reforged. Nyní se můžete podívat na první trailer z projektu, který vypadá nadmíru dobře.

Pokud půjde vše podle plánu, měli bychom se už začátkem příštího roku dočkat betaverze hry. Autoři se zprvu koncentrují výhradně na multiplayerový mód, přičemž singleplayerová kampaň by měla v případě úspěchu následovat později.

Fanouškovský projekt se inspiruje u prvního i druhého dílu The Battle for Middle-earth. Ale vzhledem k tomu, že si tvůrci píšou zdrojový kód zcela nově, mohou se od předloh v některých ohledech odchýlit a přinést určitá vylepšení. Jednou z nejdůležitějších novinek The Battle for Middle-earth: Reforged má být propracovaná fyzika.

Určitou komplikací pro autory je právní situace, kdy využívají určité prvky původních her a coby amatéři si pochopitelně nedělají příliš velkou hlavu s licencemi. Za vydáním The Battle for Middle-earth přitom stojí společnost Electronic Arts a aktuálně práva na využívání značky v herním průmyslu drží společnost Warner Bros. Obě firmy jsou známé tím, že podobné nadšenecké projekty nerady vidí, a tak je možné, že proti The Battle for Middle-earth: Reforged ještě vytáhnou s právníky.

The Battle for Middle-earth: Reforged – trailer

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Spekoun
Host
Spekoun

Sem jedinej komu to pripada jako odflaknutej cash grab bez obsahu uz jen dle traileru?

dez1nd
Host
dez1nd

To nejsi 🙂