Skvělé RPG Horizon: Zero Dawn vyjde v létě i na PC

Foto: Horizon: Zero Dawn

Spekulace z minulých týdnů se naštěstí potvrdily a oceňované akční RPG v otevřeném světě Horizon: Zero Dawn vyjde také na počítače. Dosud je hra dostupná exkluzivně pro konzoli Playstation 4. V blogu o chystaném portu informoval čerstvě jmenovaný šéf Playstation Worldwide Studios, Hermen Hulst, který dříve působil jako ředitel studia Guerilla Games.

Horizon: Zero Dawn vyjde na PC v létě tohoto roku, bez bližšího upřesnění termínu.

Hermen Hulst přitom nevyloučil, že v budoucnu se na PC dostanou také další first party hry od Sony. Rozhodně bychom ale neměli počítat s tím, že by se tak dělo souběžně s vydáním na vlastní konzoli Playstation. Ta bude mít i nadále prioritu a přinejmenším časovou exkluzivitu. Ostatně, Horizon: Zero Dawn vyšel na PS4 už před třemi lety. Další velká hra, loňský Death Stranding, potom na PC vyjde 2. června.

Playstation Worldwide Studios sdružující vývojářská studia patřící Sony po celém světě se bude podle slov Hulsta nadále soustředit na vývoj singleplayerových titulů s důrazem na příběh. Určitý prostor ale dostanou také různé experimenty.

Cyklus first-party her pro současné Playstation 4 uzavře The Last of Us Part 2 v květnu a Ghost of Tsushima v červnu tohoto roku. Pak už by mělo být pole volné pro Playstation 5.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na