Sony kupuje Firewalk Studios

Foto: Sony

Sony oznámila nákup Firewalk Studios. Tento tým se tak stává dvacátým studiem v rámci PlayStation Studios. Vývojáři už dříve uzavřeli se Sony strategické partnerství pro vydání AAA multiplayerového titulu pro PS5 a PC.

Studio založili v roce 2018 Tony Hsu a Ryan Ellis, kteří oba pracovali v Bungie. Další členové týmu mají zkušenosti třeba z Respawn Entertainment nebo Raven Software. Sony Firewalk Studios odkoupilo přímo od indie vydavatele ProbablyMonsters.

Studio Firewalk nadále pracuje na live-servise hře, která zapadne do rodiny Sony, jako její další multiplayerové tituly ve vývoji. Je zajímavé sledovat, jak Sony dosud exceluje na poli singleplayerových her, ve kterých i nadále pokračuje a svými novými akvizicemi a založenými studii, chce podpořit i sekci online hraní.

Naughty Dog pracuje na online hře ze světa The Last of Us, která má dokonce skloubit i zajímavý příběh a rozšířit lore světa. Dále na novém projektu pracuje koupené studio Bungie, které nedávno vydalo rozšíření pro veleúspěšné Destiny 2.  Haven Studios a Deviation Games by taktéž měli pracovat na hrách, které budou obsahovat online prvky (otázkou zůstává, zda to budou přímo čistě multiplayerové hry). Minimálně Haven studio pracuje i na umělé inteligenci ve hře dle sháněných pozic do týmu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na