Sony vrací úder a kupuje tvůrce Halo a Destiny

Foto: Sony

Od začátku roku uběhl sotva měsíc a už je tu další akvizice v herním průmyslu. Po Microsoftu přichází ke slovu Sony, které kupuje studio Bungie. Nejde sice o tak velkou částku jako v případě Microsoftu a jeho nákupu Activision Blizzard, ale i tak se cena vyšplhala na 3,6 miliard dolarů.

Studio nově patřící pod PlayStation, stojí za sci-fi tituly jako Destiny, Destiny 2 ale především za Halo. Ano, sérií, která je spojená především s konkurenčním Xboxem. Vždyť právě Halo: Combat Evolved bylo hrou, která provázela vydání prvního Xboxu v roce 2001. Hlavním důvodem pro spojení je sdílení vizí a snů ve tvorbě zábavy. Zároveň jde podle CEO Bungie Peta Parsonse o začátek cesty stát se světovou multimediální společností.

zdroj: Twitter

Podle vyjádření však nemusejí mít příznivci jiných platforem, než je PlayStation, obavy. Studio chce nadále zůstat nezávislé a multiplatformní. „Jsem fanouškem studia Bungie už mnoho let. Obdivuji a užívám si hry, které vytvořili. Vážím si jejich schopností vytvářet světy, které hráči chtějí prozkoumávat znovu a znovu,“ nešetří chválou na adresu Bungie ředitel PlayStation Studios Hermen Hulst.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Hráč s láskou ke komiksům a popkultuře. Příležitostný sportovec a milovník adrenalinu.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na