Sony zažívá PR katastrofu. Naštvaní fanoušci požadují možnost sdílet data ve hře Fortnite mezi Playstation 4 a Nintendo Switch

Společnost Sony si zakládá na dobrém obrazu na veřejnosti. Ten se jí však aktuálně příliš udržovat nedaří. Čelí totiž masivnímu naštvání hráčů, kteří nechápou restriktivní politiku firmy vůči crossplay, tedy možnosti hrát jednu hru na více různých zařízení, případně s hráči na jiných platformách.

V aktuálním případu jde konkrétně o megaúspěšnou hru Fortnite, která se konečně dočkala verze pro Nintendo Switch. Hráči, kteří se hře dosud věnovali na PC, Macu, Xbox One nebo mobilních platformách, mohou svá data jednoduše přenést na Switch a pokračovat v hraní zde – a naopak. Sony, respektive Playstation 4, však umožňuje propojení dat pouze s verzemi pro PC, Mac a mobily. Sdílení účtu s konkurenčními zařízeními není možné.

Nejde přitom o první podobný případ. Podobně se hráči rozčilovali na nemožnost propojení účtu v Minecraftu nebo Rocket League. Sony se přitom vždy bránilo vágními vysvětleními v tom smyslu, že může garantovat bezpečnost hráčů pouze v rámci svého systému. Kdo ví, zda už trpělivost hráčů nepřetekla natolik, že bude Sony přeci jen muset jednat.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na