Společnost 2K může dále vydávat hry s licencí NBA. Stálo jí to 25 miliard

Pokud něco pořádné sportovní hře v dnešní době nesmí chybět, je to oficiální licence soutěže, kterou simuluje. Už dávno přitom nejde o symbolická jednání mezi tvůrci her a zástupci profesionálních soutěží. V současné době je ve hře obrovské spousta peněz, které hrají jednoduše prim.

Ukazuje to aktuální obchod, který uzavřela společnost Take Two (2K Games) se zástupci basketbalové soutěže NBA. Společnost už sérii NBA 2K vydává celých dvacet let a k tomuto výročí si nadělila dárek v podobě prodloužení smlouvy o dalších 7 let.

Nebylo to ale zadarmo. Take Two zaplatila astronomických 1,1 miliardy dolarů, tedy přibližně 25 miliard korun. Za to bude moct hry s licencí NBA vydávat do roku 2026. Podle všeho se to vyplatí, protože poslední díl NHL 2K19 se navzdory kritice za Pay2Win model usídlila na čele žebříčků prodejnosti. Předchozí díl NBA 2K18 se stal dokonce nejprodávanější basketbalovou hrou všech dob.

Série NBA 2K přitom není jedinou, která dlouhodobě vychází. Electronic Arts vydává podobně úspěšné NBA Live.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na