Star Citizen nabídne nejprve pouhých 24 hráčů na serveru

V době vydání má Star Citizen disponovat jedinečnou serverovou infrastrukturou, která by měla zajistit to, že prakticky všichni hráči této vesmírné simulace budou sdílet jednu jedinou perzistentní instanci. Pokud se naplní předpoklady, bude to znamenat miliony hráčů najednou.

Ale jak se zdá, je to ještě hudba velmi vzdálené budoucnosti. Zprvu spolu bude moct hrát pouhých 24 hráčů na jednom serveru – na tom se do očekávané verze Alpha 3.0. nic nezmění. Vyplývá to z informací magazínu Gamestar, který navštívil technologické studio Foundry 42 v německém Frankfurtu, které spadá pod mateřskou vývojářskou společnost Cloud Imperium Games.

Aktuální verze použitého enginu využívá pouhá čtyři procesorová jádra – na serveru se 32 jádry by bylo možné provozovat jen osm virtuálních strojů, což omezuje počet hráčů. Do budoucna má tento problém řešit vylepšený síťový kód, takže více jader by znamenalo více hráčů. Díky tomu a díky propojení serverů by maximální počet hráčů měl brzy stoupnout na 100. Počet se bude postupně navyšovat a jakmile bude Star Citizen hotový, měla by, jak už bylo řečeno, existovat jedna jediná instance tohoto MMOG světa.

V minulých dnech už jsme se dozvěděli, jaké budou HW nároky Star Citizenu. Ale vzhledem k velkým technickým změnám, které hru ještě čekají, lze očekávat, že se ještě změní.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na