Star Citizen překonal metu 250 milionů dolarů vybraných od fanoušků

Ambiciózní projekt vesmírné simulace od Chrise Robertse, tvůrce Wing Commander, pokořil obrovský milník v rámci crowdfundingu. Tento projekt, který vzniká od roku 2012, v minulých dnech pokořil na svých oficiálních stránkách astronomickou metu 250 milionů dolarů (necelých 5,8 miliardy korun) a tím potvrdil pozici dosud nejúspěšnějšího projektu v dějinách crowdfundingu. Nemálo tomuto napomohla i fanouškovská akce CitizenCon, která se konala na konci listopadu. Za tento měsíc zaznamenala tato kampaň historicky největší nárůst příjmu – 9 milionů dolarů.

Na této akci proběhlo i oznámení mnoha novinek týkajících se herního zážitku. Asi největší z nich je představení FPS modu Theatres of War (viz video pod článkem), kde se proti sobě v krvavé vesmírné řeži utkají týmy o dvaceti lidech. Za zmínku stojí i nově přidaná planeta nesoucí jméno microTech, podle korporace, která ji vlastní.

Hráči, kteří stále váhají, si mohou hru do 5. prosince vyzkoušet zcela zdarma v rámci Free Fly eventu, kde budou mít přístup ke všem dostupným vesmírným korábům, jejichž počet momentálně překračuje stovku. Jedinci, které si hra již získala, mohou tvůrce podpořit koupí různých lodí, speciálních balíčků a různými – dnes už obvyklými – mikrotransakcemi, jako jsou skiny lodí nebo zbraní. Pro ně se i hra postupem vývoje otevírá, ať už v singleplayer modu, sdíleném multiplayeru, anebo surových PvP soubojích.

Tip na článek:  Star Citizen se může stát nejdražší hrou, která nikdy nevyjde. Hrozí průšvih gigantických rozměrů

Je však ještě ve hvězdách, kolik nakonec tento vizionářský projekt vydělá peněz a můžeme se jen dohadovat, zda bude revolučním veleúspěšným dílem na poli sci-fi MMO. Hra, která ještě před svým úplným vydáním vydělala 500x víc, než byl cíl jejich crowdfundingové kampaně, by si tento úspěch zasloužila.

Theatres of War – video

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Odpověď je: 42

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Meli
Host
Meli

Nechápu že se najde tolik blbečku co to podporují fakt mazec co o hře vím a kolik vše stojí tak bych hru nikdy nehrál ani zadarmo pro mě odpad.

Gryf
Host
Gryf

“crowdsurfingové” .. krásné slovo.. 🙂