Poutavá strategie z Dálného východu Tiger Knight je opět hratelná

Tiger Knight: Empire War je historickou multiplayerovou free2play strategií, kterou si můžete představit tak trochu jako Mount and Blade z Dálného východu. Poté, co byl vývoj hry původně zastaven, se teď opět objevila na Steamu.

Zde hru můžete zdarma stáhnout a hrát v rámci předběžného přístupu, ve kterém by si titul měl pobýt přibližně půl roku, dokud nebude zcela fit pro mezinárodní trh. Autoři mají v plánu přidávat nové módy a také jazykové lokalizace, ve kterých bude Tiger Knight: Empire War dostupné. Zatím je možné hrát jen v čínštině s anglickými titulky. I po vydání finální verze by titul měl být k dispozici zdarma.

Po herní stránce sází Tiger Knight na kombinaci PvP akce a strategie. Hráči se proti sobě postaví ve staré Číně pomocí autentických zbraní a tehdy typickou výzbrojí, a to ve velmi taktických soubojích. V Early Access verzi jsou obsaženy tři nejdůležitější armády této doby, známé také jako tři království. Mimochodem, toto téma si bere na paškál i nedávno oznámený Total War: Three Kingdoms.

Tři frakce a tři módy

Všechny tři disponují vlastními strategiemi, silnými a slabými stránkami. Ve hře budete kontrolovat lučištníky, pěchotu, jízdu a mocné generály. Do budoucna se počítá i s dalšími frakcemi, trochu překvapivě třeba s Římany.

Zahrát si zatím můžete tři módy: Command Mode, Duel Mode a Epic War. Hráči proti sobě mohou bojovat sami nebo doplnění o vojáky, stejně jako proti sobě nebo v kooperaci proti umělé inteligenci.

Aktuální ohlasy hráčů na Tiger Knight: Empire War jsou poměrně vyrovnané. Kritika se snáší na kostrbatý překlad a technické problémy včetně lagů. Pochvalu si naopak vysloužila taktická hratelnost a grafika.

Tiger Knight: Empire War – video

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na