Studenti se mají na co těšit. Českou historii jim přiblíží hra Kingdom Come: Deliverance

Moderní počítačové hry jsou velmi sofistikovanými díly, a to jak po stránce grafické, tak co do míry rešerše, kterou autoři pro jejich tvorbu museli podstoupit. Není tedy divu, že se čas od času objeví hra (nejvíce se to týká těch historických), která si najde cestu až do školních lavic.

V minulosti například různé školy ve světě učily pomocí jednotlivých dílů historické strategie Total War. V současnosti zase mnozí pro výuku o starém Egyptě používají Assassin’s Creed: Origins, zejména pak v Discovery módu.

Stranou přitom nezůstává ani česká herní produkce. Zejména pak nedávné dílo Kingdom Come: Deliverance nezůstává učitelským a profesorským sborem nepovšimnuto. Hra sama o sobě přibližuje historické reálie 15. století českých zemí a mimo jiné obsahuje bohatou encyklopedii, která by sama o sobě mohla sloužit jako učebnice.

Od podzimu vlastní předmět o hře

Objevují se už konkrétní příklady využití Kingdom Come: Deliverance ve výuce. Filozofická fakulta brněnské Masarykovy univerzity už oznámila záměr vyučovat na základě hry nový předmět, a to již od podzimního semestru.

Bude určený především pro studenty jiných oborů,“ popisuje Stanislav Bárta z výše zmíněného ústavu pro Českou televizi. „Jeho cílem bude jednak představit jim dobu, ve které se hra odehrává, ale současně také názorně ukázat rozdíl mezi tím, jak vytváří obraz o minulosti historik – a tím, jak dějiny představuje popkultura.

Ačkoliv totiž tvůrci Kingdom Come: Deliverance hovoří o tom, že hru vytvářeli co do historické věrnosti co možná nejpřesněji, pochopitelně jde stále především o zábavu, jíž muselo leccos ustoupit.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na