Take Two si zaháčkovalo nezávislá herní studia. Představuje novou značku Private Division

Jeden z předních herních vydavatelů své hry dosud vydával pod dvěma značkami. Těmi jsou Rockstar Games (Grand Theft Auto nebo Red Dead Redemption) a 2K Games (Borderlands, Mafia, Bioshock a další). Teď se k nim přidá třetí – Private Division. Pod tímto labelem se Take Two chce soustředit na segment trhu, který dosud neobsazovala. Chce pod ní vydávat tituly od zkušených nezávislých studií, které však možná ve všech aspektech nesplňují charakteristiku takzvaných AAA her.

Podle Take Two nejde přitom jen o nějakou interní hříčku, ale o dva roky připravovaný projekt, který stál spoustu energie. Private Division je nejen na stejné úrovni jako zbylé dvě značky, ale navíc má působit mnohem nezávisleji a samostatněji. Šéfem divize je Michael Worosz a kanceláře má v Seattlu, New Yorku, ale i německém Mnichově.

Práva zůstanou autorům

Zatímco v případě labelů Rockstar Games a 2K Games jde o hry, které vznikají přímo v režii Take Two a společnost na ně také drží práva, v případě Private Division tomu bude jinak. Dalo by se říct, že se Take Two v tomto směru vrací k modelu, který byl v herní branži dříve zvyklý, a sice modelu, kde figurovalo vývojářské studio a vydavatel a každý se věnoval své činnosti. Práva na hry vydané v rámci Private Division tak zůstanou u vývojářských studií.

To by mělo nezávislým herním tvůrcům ponechat jejich volnost, ale zároveň jim jistota (spolu)financování ze strany Take Two umožní dělat větší tituly. Pokud ale autoři nebudou chtít, nedojde například k naprostému vytěžení úspěšné hry do nekonečné série. Samozřejmě pokud na to sami tvůrci nekývnou, což se – ruku na srdce – ve spoustě případů stejně stane, když budou mít možnost vydělat nemalé prostředky. Take Two bude hrám zajišťovat také marketingové pokrytí.

Známá jména

Private Division je zatím neformálně tvořena pěti nezávislými herními studii, mezi kterými najdete i známá jména.

  • Panache Digital Games – Kanadské studio založené duchovním otcem série Assassin’s Creed, Patricem Desilétsem. Jejich prvním titulem je Ancestors: The Humankind Odyssey (úvodní obrázek), což bude mix survivalové a akční hry za dob prvních lidí.
  • Obsidian Entertainment – Ostřílení tvůrci RPG her, kteří pod veterány Timem Cainem a Leonardem Boyarským chystají dosud neoznámený titul.
  • Squad – Autoři Kerbal Space Programu jsou jako jediní z pětice majetkem Take Two, která je koupila v květnu tohoto roku. Svým zaměřením ale spadají do koncepce Private Division.
  • The Outsiders – Studio založil bývalý zaměstnanec švédských DICE. Pracuje na Project Wright (pracovní název) odehrávající se za dob Vikingů, kdy si zahrajete za monstrum pronásledované lidmi.
  • V1 Interactive – Toto studio založil jeden z hlavních tvůrců titulů Halo a Destiny – Marcus Letho. Svým kořenům zůstává věrný a chystá dosud neoznámenou sci-fi střílečku.

Představení Private Division – video

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na