Takhle už ne! Fanoušci chtějí, aby Disney sebral EA licenci na Star Wars

V květnu roku 2013 uzavřel herní vydavatel Electronic Arts se společností Disney smlouvu, která mu zaručuje exkluzivní využívání značky Star Wars ve hrách po dobu dlouhých deseti let. Z této spolupráce vzešly hry jako Star Wars: Battlefront, Galaxy of Heroes a naposledy ono kontroverzní Star Wars: Battlefront 2.

Je to především poslední jmenovaný titul, který přiměl skupinu fanoušků ke spuštění petice s názvem “Lucasfilm: Revoke EA’s Star Wars License”. Je to výmluvné – fanoušci po Lucasfilmu, který je divizí Disney, chtějí, aby EA odebral licenci na hry na motivy Star Wars. Petice už přitom sesbírala přibližně 100 000 podpisů. Její tvůrci předpokládají, že v neveřejné smlouvě se musí ukrývat klauzule, která Disney umožňuje licenci odebrat, pokud se k ní smluvní partner nebude chovat s náležitým respektem.

Také Disney má jiné představy

Petentům se nelíbí již zmíněné Star Wars: Battlefront 2, které mělo být prošpikované mikrotransakcemi, dokud nezasáhl Disney a EA na jeho povel in-game nákupy dočasně nezrušila. Předpokládá se však, že se do hry v nějaké podobě vrátí. Fanouškům se ale nelíbí ani to, jak EA zametlo s nadějným příběhovým titulem od Visceral Games – toto studio firma rovnou rozpustila a z chystaného projektu se stane opět multiplayerová zábava, kterou bude možné vybavit dalšími možnostmi monetizace.

Jistě, aktuální počet petentů není nijak závratným číslem, které by mohlo ovlivňovat licenční politiku Disney. Podle zákulisních informací ale samotné Disney není spokojeno s tím, jak EA s jednou z jeho nejdůležitějších značek zachází. Petice by tak mohla posloužit alespoň jako částečná záminka k tomu, že se věc začne oficiálně řešit a EA budou v mnoha ohledech přinejmenším přistrižena křídla.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

5
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Host
Petr
Mili
Host
Mili

Kéž by i Bioware od EA odstoupil… :/

Tonda Chytrý
Host
Tonda Chytrý

Sebrat jim všechno a nechat chcípnout EA pod mostem.

Mike
Host
Mike

Souhlasím, byl bych i pro aby FIFA odebrala licensci na hru FIFA a předala jí do rukou Konami, jelikož FIFA už není hra pro hráče, ale zase jen rýžování peněz na FUT.

Raze
Host
Raze

Nechci být zlý, ale konečně na ty chamtivý parchanty došlo.