Underworld Ascendant v novém videu ukazuje pokroky

Underworld Ascendant je neoficiálním pokračováním série Ultima Underworld, které jméno Ultima Underworld 3 nenese jen kvůli licenčním tahanicím. Pracuje na něm studio Otherwise Entertainment, jehož název nic moc nenapoví, ale vězte, že za ním stojí veteráni jako Paul Neurath (Ultima Underword, Thief) a Warren Spector (Deus Ex, Epic Mickey). 

Stejně jako starší Ultima Underworld hry bude také jejich následovník klasickým fantasy RPG z pohledu vlastní osoby a znovu vás zavede do Stygian Abyss. Hráči mohou bojovat nebo se plížit a používat předměty a kouzla. Herní mechanismy se pochopitelně orientují na prvky z původní série, ale leccos si berou také z Thiefa nebo Deus Ex. Mimochodem, v Otherwise Entertainment pracují také na System Shock 3.

Docela kontroverzní je grafický styl Underworld Ascendant, který si ostatně můžete pořádně prohlédnout v novém traileru. Mnoha hráčům připadá příliš barevný a komiksový. Představovali by si něco temnějšího.

Underworld Ascendant si můžete zahrát už teď

Ten, kdo podpořil vývoj titulu na Kickstarteru a pořídil si minimálně takzvaný “Adventure-Tier” (75 EUR), může už teď využít přístupu do pre-alpha verze hry. Hotová hra by měla vyjít v druhé polovině příštího roku, o což se postará nově nalezený vydavatel 505 Games. Autoři už by ale opravdu měli zabrat, protože trpělivost podporovatelů vývoje začíná narážet na své hranice a stále častěji se objevuje kritika tvůrců, že neplní vytyčené termíny a s komunitou komunikují nedostatečným způsobem.

Underworld Ascendant – nový trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na