Underworld Ascendant vás zavede zpět do krásného podsvětí Ultimy. Podívejte se na video

V roce 1992 vstoupil na trh titul, který se stal jedním z milníků RPG žánru. V podobě Ultima Underworld: The Stygian Abyss dokázalo vývojářské studio Blue Sky (později Looking Glass) vytvořit atmosféricky i herně nesmrtelný dungeon, který si fanoušci nesou ve svých srdcích až do dnešních dnů.

Uplynulo mnoho let a v roce 2018 by se Ultima Underworld poněkud nečekaně měla dočkat duchovního nástupce. Jen se vývojářské studio tentokrát jmenuje Otherwise Entertainment a hra nemá v názvu Ultima, nýbrž Underworld Ascendant. Jinak by ale mělo být vše tak nějak při starém a osvědčeném.

V novém traileru, který sestává z herních scén, prezentují autoři Underworld Ascendant vědomě coby protipól dnešní RPG produkci, která sází na skriptované sekvence a předdefinované momenty. Naproti tomu Underworld Ascendant bude klasickým sandboxem, ve kterém si budete moct dělat (téměř) co se vám zlíbí a úkoly řešit po svém.

Zkrátka by neměly přijít ani kořeny klasických fantasy pen and paper her, na kterých stavěla Ultima Underworld a které budou podepírat i jejího následovníka.

Underworld Ascendant má vyjít ještě letos na PC.

Underworld Ascendant – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na