Válka youtuberů! Kradou si nápady pro videa GTA 5

Podvodníci občas nejsou po zásluze potrestáni, ale naopak odměněni. Pokud tedy budeme věřit youtuberovi, který si říká RobinRams. Podle jeho posledního videa konkurenční youtuberský kanál NoughtPointFourLIVE krade veškerou jeho práci. A aby toho nebylo málo, jsou jeho videa až desetkrát úspěšnější než ta Robinova.

NoughtPointFourLIVE pochopitelně nekrade přímo videomateriál – to by bylo přeci jen příliš nápadné. Zcizuje však RobinRamsovy cenné objevy ve hře Grand Theft Auto 5 a neobtěžuje se ani uvést původní zdroj. Dělá jakoby na všechny ty zajímavé věci přišel sám.

https://www.youtube.com/watch?v=MRZwBSwKdYw

Jako příklad uvádí RobinRams video o specifickém tetování, o kterém NoughtPointFourLIVE říká, že se ho ještě nikdo nepokusil rozkódovat. Jenže to není pravda – to samé a navíc se stejným závěrem provedl právě RobinRams pár dní předtím.

Zloděj vydělá víc

Pochopitelně to mohla být náhoda. Pokud ale porovnáme více videí obou youtuberů, zjistíme, že jsou si velmi podobná a že ve všech případech byl RobinRams se svými nápady první. Částečně mají dokonce téměř stejný název i teasující obrázek.

Co celé věci dává ještě větší pachuť je skutečnost, že videa NoughtPointFourLIVE, která jsou podle všeho pouhými kopiemi, jsou sledovanější, a tak se ve vyhledávání Google objevují výše než originály. RobinRams je navíc frustrován tím, že zkopírovaná videa jsou plná reklamy, na kterých druhý youtuber vydělává slušné peníze. “Nemám už žádnou motivaci tvořit další obsah,” dodává rezignovaně.

NoughtPointFourLIVE se k celé věci nevyjádřil. Na Redditu však někteří uživatelé poukázali na to, že když se ho pokoušeli s celou kauzou konfrontovat, smazal jejich komentáře na Twitteru i Youtube.

Příklad zkopírovaného nápadu do videa (Jay Norris)

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
anonym
Host
anonym

ale nekopíruje