Valve se vrací k vývoji her. Koupilo talentované autory Firewatch a chystané adventury In the Valley of Gods

Vývojářské studio Campo Santo v blogu informovalo o ztrátě své nezávislosti. Stalo se totiž součástí společnosti Valve. Práce na rozdělaném titulu In the Valley of Gods by měly každopádně pokračovat dál, byť pod kuratelou bohatého majitele platformy Steam.

Studio Campo Santo se dobře zapsalo svou prvotinou. Šlo o velmi atmosférický “chodící simulátor”, ve kterém se hráči chopili role hlídače přírodního parku, jenž museli ochránit před požáry a dalšími nebezpečími.

Campo Santo své spojení s Valve zdůvodňují tradičními slovy: že mají společný zájem, a sice produkovat zábavné hry a že jim zázemí velké společnosti umožní věnovat se čistě vývoji, což je pro dvanáctičlenný tým velmi důležité.

Tento krok každopádně odpovídá záměru Valve vrátit se k vývoji vlastních her. Ten se zatím zhmotnil pouze v přípravách karetní hry Artifact. Není rozhodně vyloučeno, že se Valve poohlédne po dalších nezávislých studiích. Coby jejich výhradní distributor v podobě Steamu o nich má velmi dobrý přehled.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na