Vice City v moderní grafice? Gigantická modifikace GTA 5 přináší zpět staré vzpomínky

Kde by bylo PC hraní bez modderů a jejich mnohdy nesmírně ambiciózních výtvorů? Nejenže si pomocí modifikací můžete vytvořit cheaty a vtipné efekty. Ale ty nejlepší mody kompletně změní herní prostředí, ostatně vzpomeňme na začátky dnes velmi úspěšných her PUBG nebo DayZ. A pak jsou tu totální konverze, které jednoduše v rámci jedné hry vytvoří zcela novou.

Jednou z nich je Vice Cry: Remastered. Tato modifikace vám umožní zahrát si na mapě města z GTA: Vice City, ale s tím rozdílem, že ji spustíte v moderní grafice GTA 5. V této hře se pak mod objeví jako DLC.

Původně Vice Cry vyšlo pro originální Vice City, kterému vylepšovalo grafiku a přidalo několik misí. Právě tyto mise si můžete v GTA 5 zahrát. Samotný příběh GTA: Vice City obsažen není, protože by to pravděpodobně vedlo k právním tahanicím s vydavatelem hry, na něž amatérští tvůrci nemají čas, peníze ani chuť.

Instalace Vice Cry do GTA 5

Instalace obsáhlé modifikace není úplně triviální. Soubor najdete na webu gta-5-mods.com. Zde získáte textová data, která vás zavedou na hosting Mediafire, kde můžete stáhnout samotný mod pro GTA 5. První krok tak můžete překročit a zamířit přímo pro modifikaci vážící 2,7 GB.

Moddeři doporučují čerstvou instalaci GTA 5 – bez dalších modifikací. V případě potřeby je můžete doinstalovat následně. Kromě toho je třeba nastavit kvalitu textur na “normální”, protože jinak může Vice Cry Remastered dělat problémy.

Postupujte krok za krokem:

  • Použijte moddařský nástroj OpenIV, pomocí kterého mod nainstalujete.
  • Nastavte si editační mód.
  • Přetáhněte ViceCryRemastered.oiv do hlavního adresáře vaší GTA instalace.
  • Pokud nebude fungovat Drag&Drop funkce, nainstalujte mod pomocí Reiter Tools/Package Installer.
  • Počkejte, dokud není instalace dokončena. Následně můžete spustit GTA 5 a mod by měl fungovat.

Vice Cry Remastered – GTA 5 mod – video

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na