Další rekord pro Zaklínače 3. Poprvé ho hrálo více než 100 000 hráčů současně

Foto: Zaklínač 3

V oblíbené statistice současně aktivních hráčů překonal Zaklínač 3 svůj dosavadní rekord koncem loňského roku. Tím to ale neskončilo, protože hned v novém roce zaznamenal rekord nový, který je přitom o poznání magičtější. Poprvé na Steamu překročil hranici 100 000 současně hrajících hráčů.

Z velké části to má pochopitelně na svědomí popularita stejnojmenného seriálu z dílny Netflixu. Po jeho zhlédnutí dostali mnozí lidé chuť si tento RPG kolos vyzkoušet. Další si pak dost možná chtěli skvělou hru připomenout. Rekordům však do karet hrál také zimní výprodej na Steamu, kdy byla hra k dostání za velmi příznivou cenu, tudíž její pořízení nebylo nutné nějak zvlášť rozmýšlet.

Zaklínač 3 už je dnes moderní klasikou

The Witcher 3 má drží serveru Metacritic nebývale dobrá čísla. Jeho Metascore (průměr z recenzí) dosahuje málokdy vídaných 93 % a od mnohdy kritičtějších fanoušků se těší dokonce hodnocení 94 %. Mezi nejoceňovanější vlastnosti hry patří zpracování jejího světa, grafika a hudba, příběh a láska k detailu. Když už zaznívá kritika, týká se především trochu plochého vývoje postav a jednoduchého bojového systému.

Přestože herní série Zaklínač vychází stejně jako seriál z knižní předlohy Andrzeje Sapkowského, vypráví vlastní příběh, který si však s romány v ničem nezadá. Zaklínač 3: Divoký hon už je dnes klasikou, která se objevuje v žebříčcích nejlepších her všech dob. Právě tento titul a jeho dlouhodobě skvělé prodeje způsobil, že hodnota vývojářského studia CD Projekt RED za deset let vzrostla o 21 000 %.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Vilém
Host
Vilém

Vyjít v dubnu místo Cyberpunku nový Zaklínač, věřím, že by trhal prodejní rekordy.