Vychází Age of Empires 2: Definitive Edition. Recenze hru chválí

Všichni milovníci legendární strategické série Age of Empires by si měli vzít přinejmenším na pár dní volno. Právě dnes totiž vychází Age of Empires 2: Definitive Edition, tedy poctivý remaster skvělého druhého dílu série z roku 1999. Nejde přitom o remaster obyčejný, ale navíc vybavený čtveřicí nových civilizací a trojicí kampaní. Celkem má nabídnout neuvěřitelných 200 hodin obsahu, kam navíc nejsou započteny multiplayerové partie, pro tuto hru tak typické.

Recenze Age of Empires 2: Definitive Edition se navíc nesou v pozitivním duchu. Vesměs se shodují v tom, že vývojářské studio Forgotten Empires se nelehkého úkolu zhostila se ctí a připravilo asi nejlepší možný remaster. Herní mechanismy zůstaly zachovány, a tak se logicky projevuje, že tato strategie má na kontě už dvacet let, což je na řadě míst cítit. Zejména pro hráče originálu by to ale neměl být problém.

Vybrané recenze Age of Empires 2: Definitive Edition

Je docela jasné, že AoE II: Definitive Edition respektuje originál více než dřívější HD edition. Přestože má nová umělá inteligence určité logické problémy, nový obsah a multiplayerové lobby jsou velmi zajímavé. Vylepšené grafické textury vypadají v rozlišení 4K fantasticky. Najdete tu jak vzpomínky, tak budoucnost,” píše v recenzi magazín Gamersky, který hodnotí 85 %.

Age of Empires 2: Definitive Edition má dostatek obsahu na to, aby vás na chvíli zabavilo. Bohužel vizuální stránka a mechanismy hry jsou 20 let staré. Pro nostalgiky je to vzhledem k nízké ceně zajímavý výlet, ale v nové éře strategií hra ztrácí,” uvádí kritičtější recenze magazínu PC Invasion, která je zakončená hodnocením 60 %.

Kde hru koupit?

V průměru si Age of Empires 2: Definitive Edition drží na serveru Metacritic slušné hodnocení 81 %. Hra vychází 14. listopadu 2019 na PC. K dispozici je na Steamu (19,99 EUR), Microsoft Store (549 Kč) a v rámci předplatného Xbox Game Pass.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

5
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Gryf
Host
Gryf

Nějak pořád nechápu, v čem je to lepší než originál s datadisky (který je na steamu taky a stále jej hraju). Pro mladší hráče asi fajn, pro starší zbytečnost.

Skalgrin
Host
Skalgrin

Přesně tak – DE edice se bije v hruď že má čtyři další civilizace – když HD verze ze Steamu jich NAVÍC oproti úplnému originálu obsahuje 13 (tedy o 9 víc, než de). Takže pro mě jako vlastníka HD verze bude velmi těžké se přinutit pro Definitive edici…

Cukr
Host
Cukr

Vubec nikdo vas nenuti nic kupovat dedove 🙂

Michal
Host
Michal

Vzhledem k tomu, ze DE edice obsahuje veskere predesle datadisky, tak jsou vase komentare naprosto mimo 🙂

Skalgrin
Host
Skalgrin

V mezičase jsem to zjistil + jsem dostal extra slevu jako majitel HD – a DE je jak v mé knihovničce na Steamu, tak už i na disku, kde nahradila HDčko… Bohužel jsem se ještě nedostal k samotnému hraní – ale těším se dost 🙂