Vychází Doom Eternal. Recenze jsou nadšené

Dlouho očekávané pokračování restartované série Doom z roku 2016 po několika odkladech konečně vychází. Doom Eternal představuje pravděpodobně největší titul prvního čtvrtletí tohoto roku a sama Bethesda jistě netušila, že se strefí do období pro prodej her tak příhodného. Lidé po celém světě totiž tráví čas v karanténách a hledají jakoukoliv zábavu. Podobně velký titul si tak své publikum dozajista najde.

Navíc, když se podle prvních recenzí tak povedl. “Každý designový detail slouží k posunutí hráče kupředu s co možná nejmenším odporem, a to s dostatkem překvapení a zvratů, které se starají o to, aby hra neupadla do stereotypu. Je opravdu skvělé stát se Doom Slayerem: dát vše ostatní stranou a soustředit se pouze na problém před vámi. Obzvlášť, když ten problém je hejno naštvaných démonů před vámi,” zhodnotil recenzent listu The Guardian, který Doom Eternal udělil maximální hodnocení.

Na serveru Metacritic se průměrné hodnocení PC verze drží na 90 % a spokojení jsou podle všeho také hráči. Na Steamu má hra aktuálně 87% hráčské hodnocení. Mezi hlavní klady patří vynikající pocit z akce, propracovaný level design, špičkové grafické zpracování a také překvapivá délka hry, která v singleplayerové kampani zabere alespoň 20 hodin.

Doom Eternal vychází na PC, Playstation 4, Xbox One, Google Stadia a časem také na Nintendo Switch.

Doom Eternal – launch trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na