Vychází MediEvil. Recenze ho vůbec nešetří, hraje se jako 21 let starý originál

Dnešním dnem vstupuje na trh remake akční adventury MediEvil. Už samotného rozhodnutí pustit se do tohoto projektu je zvláštní, protože původní hra byla sice povedeným titulem, ale rozhodně ne kdovíjakým hitem či snad něčím nezapomenutelným. Přesto v něm vývojářské studio Other Ocean Emeryville vidělo solidní látku pro přepracování do moderní podoby.

Jak se ukazuje, MediEvilu se podařilo opatřit moderní kabátek, ale tím to asi tak končí. Hra se podle recenzí totiž hraje stejně jako 21 let starý originál, což není úplně dobrá vizitka, jelikož jeho mechanismy dosti zestárly.

Tento remake klidně vyrobí chybu, pokud se tím zavděčí originálu. Nabízí hratelnost a designová rozhodnutí, které byly stěží přijatelné před 21 lety,” píše v nekompromisní recenzi Metro GameCentral, které dává hodnocení 30 %. Magazín Screen Rant zase poukazuje na špatné ovládání a špatný systém checkpointů – uděluje hodnocení 40 %. O moc lépe na tom není MediEvil ani v recenzi USGameru, který sice vyzdvihuje moderní grafické provedení, ale nechápe, proč hratelnost zůstala beze změny. Poukazuje také na to, že se autoři měli do remaku více položit a hru vylepšit. Také proto nemohl udělit více než 40 %. Průměrné hodnocení na Metacriticu se přesto drží na 67 %, což je ale dáno několika až podezřele pozitivními recenzemi.

MediEvil vychází exkluzivně pro Playstation 4.

MediEvil – launch trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na