Vychází očekávaná strategie BattleTech. První recenze jsou nadšené

Milovníci počítačových strategií se mohou těšit z nebývale plodného jara. Jen na dnešek se sešlo vydání dvou ambiciózních strategií, z nichž podle prvních recenzí obě potvrdily své deklarované kvality a fanouškům rozhodně mají co nabídnout. Ještě lepší na tom je, že obě jsou velmi odlišné. Zatímco Frostpunk je netradičním budovatelským kouskem s příměsí survivalu, BattleTech představuje poctivou taktickou zábavu.

BattleTech čerpá z bohatého univerza stejnojmenné stolní hry a její znalci jistě dobře ví, že nabízí především boje obřích robotů, takzvaných mechů. Své jednotky můžete spravovat do posledního šroubku a těmito rozhodnutími do značné míry rozhodnete o tom, jak se vám povede na bojišti. Bez šikovnosti v manévrování a chytré taktiky se ale zcela jistě neobejdete.

BattleTech vás nezklame ani po vizuální stránce.

BattleTech u recenzentů jednoznačně zabodoval a na serveru Metacritic si drží průměrné hodnocení 85 %. Kritiky vyzdvihují jeho taktickou hloubku, solidní rozsah a povedenou příběhovou kampaň.

Hra vychází výhradně pro PC (Windows, Linux, Mac). Bohužel se nedostala do oficiální české distribuce, ale je možné ji zakoupit na serveru GOG.com, kde navíc probíhá lákavá akce, kdy při koupi BattleTechu dostanete jinou skvělou taktickou hru – Shadowrun Returns – zdarma. Oba tituly má na svědomí vývojářské studio Harebrained Schemes.

BattleTech – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Filda
Host
Filda

návrat mechcommander v plné parádě 🙂 už sem ani nedoufal