Vychází očekávané DayZ. O víkendu si ho můžete zahrát zdarma

Máte na to přežít zombie apokalypsu? Vývojářské studio Bohemia Interactive dnes oznámilo, že open world survival hra DayZ pro PC vychází ve verzi 1.0. Stalo se tak po pěti letech vývoje hry v režimu předběžného přístupu, kdy už mnozí ani nedoufali, že někdy vyjde v hotové verzi. Update 1.0 navíc přichází na Steam v rámci akce Free Weekend. Hru si tak může stáhnout a vyzkoušet každý hráč zdarma, a to až do 17. prosince (19:00).

„Rozhodli jsme se, že umožníme všem hráčům zdarma vyzkoušet, jakého pokroku jsme ve verzi 1.0 oproti early access dosáhli. DayZ v žádném případě ještě není zcela dokonalá hra, ale jsem přesvědčen, že se úsilí, které jsme do vývoje DayZ vynaložili, vyplatilo. DayZ si zachovává všechny herní mechaniky, které si naši fanoušci oblíbili při prvotním uvedení hry, ale dnes je daleko obsáhlejší, plynulejší, zábavnější a hráčsky přívětivější.  Moje rada pro každého nováčka, který chce hru vyzkoušet? Dejte DayZ čas, nevzdávejte se příliš brzy a využijte víkend hraní zdarma co nejvíce. DayZ může být ze začátku obtížná hra, ale vzhledem k tomu, že se odehrává v obrovském otevřeném světě, je jen na Vás a ostatních hráčích, jak zábavnou si ji uděláte,” dodává Eugen Harton, vedoucí producent DayZ z Bohemia Interactive.

„Vyslechli jsme naši komunitu a k finální ceně DayZ přistoupili zodpovědně. Počáteční cena byla vyšší, nicméně nakonec jsme se rozhodli, že se DayZ rozloučí s Early Access fází s velmi férovou cenovkou. Fanoušci také chtěli vědět, kdy bude nejlepší čas k pořízení DayZ a kdy by měli hru doporučit svým přátelům. Ten čas je zcela určitě právě nyní. Vzhledem k tomu, že jde o hru s průměrným hracím časem na hráče 88+ hodin, je DayZ skutečně to nejvýhodnější, co si na Steamu můžete tento víkend koupit,” vysvětlil Brand Manager DayZ, Martin Čulák.

Během pětileté Early Access fáze zažila hra DayZ lepší i horší momenty a Bohemia Interactive si uvědomuje, že to byla důležitá lekce pro celé studio. „Velké díky patří týmu DayZ a také komunitě za její trpělivost a podporu během uplynulých let. Nebyla to jednoduchá cesta. Držím všem palce a přeju mnoho štěstí a kreativní energie do dalšího roku. Jak se říká ve hře, „Keep on surviving“, dodává Marek Španěl, CEO Bohemia Interactive.

Vývoj Early Access DayZ přinesl neuvěřitelných 1300 updatů a vyžádal si více než 19 000 záplat, oprav a vylepšení. Práce na DayZ zároveň položila základy pro novou technologii Bohemia Interactive – Enfusion Engine. Jeho vývoj bude nadále pokračovat, byl a bude aplikovatelný na dalších titulech studia.

DayZ bude i po vydání verze 1.0 nadále dostávat nový obsah, funkce a podporu. Vývojová road mapa (od verze 1.0 dále) bude představená začátkem příštího roku.

DayZ nyní vychází rovněž v Xbox Game Preview, přičemž plná verze je plánovaná na začátek roku 2019. Později v příštím roce přijde také na PlayStation 4.

Tip: České studio Bohemia Interactive oznámilo Vigor. Jde o survivalovou akci z Norska, vyjde ještě před problematickým DayZ

Infografika o předběžném přístupu DayZ.

O hře

Postsovětskou zemi Černarus zasáhl neznámý virus, který většinu obyvatelstva proměnil na běsnící infikované. U lidí, kterým se podařilo nějakým zázrakem přežít, boj o zásoby a vybavení vypěstoval nepřátelskou mentalitu. Zbytky lidstva jsou na pokraji kolapsu. Jsi jeden z těch, kdo jsou vůči viru imunní – jak daleko zajdeš, aby se ti podařilo přežít?

Tohle je DayZ, tohle je tvůj příběh

DayZ je neúprosná, autentická sandboxová online hra s otevřeným světem, kde má každý z 60 hráčů na jednom serveru jediný cíl – přežít, jak nejdéle to bude možné, a to všemi dostupnými prostředky. Ve hře nejsou žádné povrchní tipy, vyznačené trasy, připravená výuka. Nedočkáš se žádné pomoci. Záleží na každém rozhodnutí – ve hře nelze ukládat, život máš jen jeden, a tak každá chyba může znamenat smrt. Pokud se ti něco nepodaří, přijdeš o všechno a musíš začít znovu.

Hledání zásob a pohyb po otevřeném světě DayZ nikdy nevyvolává pocit bezpečí, protože nikdy nevíš, co číhá za dalším rohem. Potyčky s nepřátelskými hráči nebo prostě jen nepříznivé počasí se může snadno zvrhnout v nervy drásající okamžiky, ve kterých prožiješ až příliš skutečné emoce. Na druhou stranu setkání s přátelským přeživším v DayZ může vést ke skutečnému přátelství, které vydrží celý život…

Tvé volby a rozhodnutí vytvářejí herní zážitek, který je naprosto ojedinělý a niterně osobní – což v žádné jiné hře pro více hráčů k vidění není. Tohle je DayZ, tohle je tvůj příběh.

Hlavní prvky DayZ

 • Detailní autentické pozadí Černarusi, otevřeného světa o 230 kilometrech čtverečních ručně vytvořeného prostředí, které čerpá inspiraci ze skutečných míst
 • Skutečné emocionální zážitky stavějící na emergentních interakcích 60 hráčů na serveru, kteří bojují o přežití všemi dostupnými prostředky
 • Nebezpečí v prostředí včetně infikovaných obyvatel, dynamického počasí a zvířecích predátorů
 • Široká škála komplexních survival mechanik – od lovu po výrobu předmětů, od propracované simulace zranění po nakažlivé choroby
 • Perzistentní servery s komplexní ekonomikou předmětů a možností stavět improvizované základny
 • Autentické a brutální systémy střelby a boje zblízka
 • Plynulé a reaktivní ovládání postavy využívající detailní animační systém
 • Uspokojivý a autentický zážitek z řízení vozidel určených k překonávání vzdáleností a k převozu materiálu
 • Robustní technologická platforma s moduly nového enginu Enfusion od Bohemia Interactive
 • Plynulá synchronizace sítě a významně zvýšený výkon hry
 • Platforma plně otevřená obsahu od uživatelů, která nabízí stejnou sadu nástrojů použitou k samotnému vývoji hry
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na