Vydavatel akce Rune 2 konečně našel zdrojový kód hry a může připravit opravu chyb

Koncem loňského roku vydaná akce Rune 2 rozhodně nenavázala na povedený první díl z roku 2000 a stala se spíše ukázkovým propadákem. Mnohem zajímavější než hra samotná je potom to, co se odehrává po jejím kostrbatém vydání. Den po něm totiž vývojářské studio Human Head oznámilo, že ukončuje svou činnost a že pod jiným jménem přechází jeho osazenstvo pod křídla Bethesdy.

Jak se ale ukázalo, o tomto kroku neměl nejmenší tušení vydavatel Rune 2, kterým je společnost Ragnarok. Ta nejprve přislíbila, že zajistí podporu hry v podobě opravných patchů, případně dalšího obsahu, ovšem záhy zjistila, že jí ke hře schází zdrojový kód. Z jeho zcizení a dalších věcí obvinila již rozpadnuvší Human Head Studios, jehož představitele navíc zažalovala o astronomických 100 milionů dolarů.

Nyní Ragnarok v oficiálním fóru Rune 2 oznámil, že zdrojový kód hry už získal. “Minulý týden jsme obdrželi pevný disk s materiály včetně zdrojového kódu Rune 2. Naši technici nyní budou prověřovat jeho celistvost. Následně vytvoříme testovací prostředí, první build – a jakmile zajistíme, že máme kompletní aktuální verzi Rune 2, připravíme patch, který odstraní největší body kritiky komunity hry.

Není jasné, zda pevný disk se zdrojovým kódem poskytli samotní autoři. Ragnarok se nevyjádřil ani ke zmíněné žalobě. Je také otázkou, zda Rune 2 dnes někoho ještě vůbec zajímá a zda tak chystaný patch někdo využije. Na druhou stranu, pokud by se Rune 2 podařilo dostat do výrazně lepšího stavu, než v jakém se dnes nachází, mohla by hra dostat druhou šanci při případném vydání na Steamu, poté, co skončí distribuční exkluzivita pro Epic Games Store.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Host
Petr

Ale no tak, našel? Opravdu? Chápu ze to vypada vice bulvarne ale kurwa. Získal je v poradku, našel je kravina.