Vynikající strategie Homeworld se dočká pokračování, naznačili tvůrci

Poslední zástupce série Homeworld vyšel v roce 2016 s podtitulem Deserts of Kharak, který rozhodně nebyl špatný, ale ve výsledku nezaznamenal kdovíjak ohromující úspěch. Proto by nebylo s podivem, kdyby autoři sérii uložili k ledu. To je však špatný předpoklad!

Vývojářské studio Gearbox Software, které práva na značku převzalo od původních tvůrců Relic Entertainment, totiž v rámci své prezentace na veletrhu PAX East zmínilo Homeworld hned zkraje a oznámilo, že pro značku “buduje budoucnost”.

Pochopitelně je otázkou, co přesně tím tým kolem Randy Pitchforda myslí. Cyničtí hráči by mohli zmínit, že jistě půjde o další nenáviděný mobilní spin-off s mikrotransakcemi jako to zažily jiné oblíbené strategie Command and Conquer a Age of Empires. Na druhou stranu, produkce Gearboxu má obvykle vysokou úroveň a toto studio není zrovna “vyhlášené” tím, že by štvalo fanoušky.

Optimisté na druhé straně mohou doufat, že se série po Deserts of Kharak přesune opět do vesmíru, čímž se vrátí k největší přednosti prvních dvou Homeworldů.

Remasterované Homeworldy se povedly. Naváže Gearbox plnohodnotným nástupcem?

Divoká historie Homeworld

První díl série vyšel v roce 1999 a na svědomí ho mělo talentované studio Relic Entertainment, které se do srdcí hráčů zapsalo i svými pozdějšími sériemi jako Dawn of War nebo Company of Heroes. Přestože Homeworld nezaznamenal nějaký gigantický prodejní úspěch, byl obecně považován za skvělou a především novátorskou hru. Jeho koncept skutečně trojrozměrného vesmíru si získal spoustu věrných fanoušků. Rovněž Homeworld 2 z roku 2003 se velmi povedl, byť se opět neprodával jako rohlíky.

Možná i proto byl Homeworld na dlouhou dobu uložen k ledu, a když v roce 2013 zkrachoval vydavatel THQ, zdál se být jeho osud zpečetěn. Tedy do doby, než práva koupil nepravděpodobný kandidát v podobě Gearbox Software, jenž do té doby proslul především akčními hrami. Záhy však sérii nechal opět zazářit prostřednictvím edice Homeworld Remastered Collection.

V podobě Deserts of Kharak následoval první Homeworld po deseti letech, byť se neodehrával přímo ve vesmíru, ale na povrchu planety. Doufejme, že se již brzy dozvíme, co přesně tvůrci s touto skvělou sérií plánují dále.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na