Vyšla kouzelná hra o přírodě Lost Ember. Recenze ji vychvalují

Lost Ember patří k projektům, které se svezly na hlavní vlně prostřednictvím Kickstarteru financovaných her. Tehdy v roce 2016 dokázalo nové vývojářské studio Mooneye z Hamburku na této platformě vybrat úctyhodných 326 000 EUR, které do značné míry pokryly náklady na vývoj.

Nutno říct, že Lost Ember se vymyká běžné videoherní produkci a plně naplňuje definici termínu “nezávislý projekt”. Hráč si v něm může vyzkoušet roli různých zvířat, v jejichž kůži bude prozkoumávat tajuplný antický svět. Zahrajete si za vlka, ptáka, kozla či rybu.

Lost Ember opouští typický videoherní koncept sestávající z boje a řešení hádanek, aby mohl vyprávět srdečný příběh očima svých zvířecích hrdinů. Díky ohromujícímu uměleckému provedení a očividné lásce k věci nabízí opravdový emocionální zážitek navzdory tomu, že některé jeho prvky jsou poněkud nedotažené,” píše v recenzi magazín PC Invasion, který hodnotí 80 %.

Lost Ember je krásným, jedinečným a nezapomenutelným zážitkem, který nezapře lásku k přírodě,” přisadil si PC Gamer, jenž sáhl dokonce po 90 %.

Také na Steamu jsou hráči s Lost Ember více než spokojení. Aktuálně je zde k dispozici 261 hráčských hodnocení, která dávají průměr 90 %.

Lost Ember vyšlo na PC, Playstation 4 a Xbox One.

Lost Ember – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 3.3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na