Vyšlo Death Stranding. Hráči si stěžují, že nejde o hru, ale uměleckou sbírku

Dnešek je velkým dnem pro všechny, kdo se nemohli dočkat novinky hvězdného designéra Hidea Kojimy, kterou je pochopitelně mýty opředený Death Stranding.

Recenze vybraných magazínů vyšly už ve velkém předstihu a nutno říct, že dopadly poměrně kontroverzně. Snad jen v České republice byli ze hry všichni recenzenti unešení. Byli jsme proto zvědaví, co na hru řeknou samotní hráči. Ostatně, právě kvůli nim, nikoliv kvůli recenzentům, hry vznikají.

Bohužel, tato hodnocení však pro Death Stranding nevyznívají vůbec kladně. Průměrné hráčské hodnocení na serveru Metacritic činí 60 %.

Vezměte ty nejhorší mise v otevřeném světě, které jste kdy hráli, a vytvořte z nich hru. Je tu jasně cítit, že Kojima má filmové ambice a už neváhá obětovat hratelnost ve prospěch příběhu,” píše ve svém hodnocení hráč s nickem Kryss_Everson.

Tohle snad musí být hodně nudný vtip, navíc vyhypovaný do nebes Kojimovými fanboyi. Když všechny pozitivní recenze hru omlouvají slovy, že není pro všechny, musíte tušit, že tohle bude průšvih. Hra musí být především zábava, protože to je důvod, proč je hraji. Ale Kojima byl vypuštěn bez jakékoliv producentské kontroly a vytvořil sbírku uměleckých scén, mezi kterými si zahrajete simulátor chození,” nešetří hru Darth_Kane, který Death Stranding zjevně nepovažuje za hru, a tak jí udělil rovnou 0.

Kojima opravdu ví, jak napsat skvělý a působivý příběh. Pokud si chcete zahrát odpočinkovou hru s napínavým příběhem, ze kterého chcete stále více, vyzkoušejte Death Stranding. Je to jako kniha, kterou nebudete chtít odložit,” píše hráč klnoest, který hodnotí 100 %.

Death Stranding vychází dnes na Playstatin 4, na PC přijde v létě 2020.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 9 Prumer: 3.3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na