Vyšlo Need for Speed: Heat. Recenze jsou překvapivě pozitivní

Příchod nového Need for Speed jsme sledovali přeci jen s jistými obavami. Už několikrát v minulosti jsme od EA slyšeli velké sliby ohledně toho, jak postaví kdysi slavnou sérii zpět do latě, ale skutek dosud vždy utek. V podobě Need for Speed: Heat nyní dostalo šanci vývojářské studio Ghost Games, které podle všeho – přinejmenším částečně – uspělo.

Ne, recenze Need for Speed: Heat nejsou vyloženě nadšené a neoznačují hru za závodní klenot. Ale drtivá většina z nich hovoří o Heatu jako o solidních arkádových závodech, za které se série Need for Speed nemusí stydět. PS4 verze hry na Metacriticu aktuálně drží průměrné hodnocení 74 %.

Poprvé za mnoho let dává Need for Speed vzpomenout na to, proč ho lidé kdysi tak vášnivě hráli a zároveň rozeznalo prvky, které je v poslední době odrazovaly, a ty odstranilo,” píše v recenzi zakončení hodnocením 80 % magazín VG247.

Need for Speed Heat je konglomerátem minulosti série. Trochu Payback, trochu Rivals, trochu Hot Pursuit, trochu Underground. Výsledek tvoří dobrý základ, na kterém se dá stavět, ale problémy s umělou inteligencí, nedostatek variability v eventech a chudý tuning znamenají, že to není úplně skvělé. Doufejme, že na next-genu se Ghost Games předvedou v plné parádě,” zaznělo v méně pozitivní recenzi USGameru, který hodnotí 60 %.

Need for Speed: Heat vychází 8. prosince 2019, a to na PC, Playstation 4 a Xbox One.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na