Vývoj Cyberpunku 2077 se komplikuje. Hra byla znovu odložena

Foto: Cyberpunk 2077

Po bolestivém odkladu z počátku roku, kdy přestal platit původní dubnový termín a hra měla vyjít až 17. září, přichází od vývojářského studia CD Projekt RED další velká rána. Cyberpunk totiž v září nevyjde – byl odložen, a to na 19. listopad. Těch pár měsíců by se pravděpodobně dalo skousnout, ale vývoj hry zjevně nejde podle plánu a provází ho určité problémy. Tvůrce zároveň tlačí čas, protože koncem roku má na trh přijít nová generace konzolí, na kterou však Cyberpunk 2077 zatím nemíří. To, že tak velká hra vyjde na generaci současnou v době, kdy už na trhu bude výrazně lepší hardware, je pro autory nemalý průšvih.

Ti z vás, kteří jsou seznámeni s tím, jakým způsobem tvoříme hry, dobře ví, že nevydáme něco, co není hotové. “Ready when it’s done” pro nás není jen fráze, kterou říkáme proto, že se jeví správně, je to něco, čím žijeme, přestože víme, že vás tím dostaneme do varu. Stejně tak víme, že takové rozhodnutí nás stoji vaši důvěru a propůjčenou důvěru pro další čekání, takže je to pro nás jako herní vývojáře těžké. A přestože si myslíme, že je to správné rozhodnutí, rádi bychom se vám omluvili za to, že musíte čekat déle. Naším záměrem je stvořit s Cyberpunkem 2077 něco, co tu s námi bude i další roky. Doufáme, že rozumíte tomu, proč jsme se tak rozhodli,” stojí v prohlášení CD Projektu RED.

Autoři dále dodali, že Cyberpunk 2077 je hotový z hlediska obsahu i hratelnosti. Co však zatím chybí a co si vyžádá více času, je způsob, jakým jsou všechny části hry poskládány dohromady, vyvážení herních mechanismů a odstranění chyb. Jde zkrátka o daň za obrovský svět plný dobrodružství.

Přestože to vývojáři přímo nezmiňují, není vyloučeno, že se na odkladu hry podílely také problémy s koronavirovou krizí. Mnohasetčlenný tým totiž musel ze dne na den přejít na práci z domova, která je u tak velkého projektu koordinačně velmi náročná.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 5 Prumer: 4]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
petr.ix
Host
petr.ix

pro me to zadna velka rana neni, kupovat hru dva mesice pred vydanim nove konzole je kravina, uz zaklinac 3 mel desive dlouhe nacitaci doby (ps4 pro), takze budu cyberpukn 2077 hrat tak jako tak az na ps5