Vývoj Dragon Age 4 běží z home officu

Foto: EA

Už nějakou dobu víme, že legendární vývojářské studio Bioware, které je však v poslední době zmítáno spíše neúspěchy, pracuje na nové hře ze série Dragon Age, jež mu má vrátit někdejší slávu a úctu hráčů. Mnoho detailů o Dragon Age 4 ale na světlo světa neuniklo. Teď se o slovo přihlásil výkonný producent hry Mark Darrah, který na Twitteru prozradil, že tým na hře nadále pracuje, ale bylo třeba přijmout jistá opatření, kdy drtivá většina tvůrců pracuje z home officu. Proto je vývoj částečně omezený, ale podle Darraha se i tak daří dělat pokroky.

Před měsícme jsme se v rámci akce EA Play dočkali výhledu vydavatele Electronic Arts na jeho hry pro konzole příští generace. Byly zde prezentovány také tři různé scény z projektu Bioware, kdy se velmi pravděpodobně jednalo o Dragon Age 4. Fanoušci série si ale na pokračování budou muset ještě docela dlouho počkat. Podle Blakea Jorgensena z EA totiž hra nevyjde před březnem roku 2022.

Poslední díl Dragon Age: Inquisition se datuje do listopadu 2014, a tak obě hry bude dělit přinejmenším osm let, což je na tak oblíbenou sérii poměrně dlouhá doba. V prosinci 2018 se Bioware vytasilo s prvním teaserem Dragon Age 4, ovšem v té době byl vývoj skutečně ještě v počátcích, a to i přesto, že se o vývoji spekulovalo několik předešlých let. Titul skutečně vznikal déle, ale kvůli nespokojenosti s jeho kvalitou byl zrestartován a začalo se nanovo.

Čtěte také: Obavy o Dragon Age 4. Bude to ještě RPG nebo už služba? Komentář

Kromě Dragon Age 4 pracuje Bioware podle všeho také na remasterech své druhé oblíbené značky, jež by měly vyjít jako Mass Effect Trilogy. Ta by měla vyjít ještě letos nebo počátkem příštího roku coby svého druhu náhrada za chybějící blockbustery z vydavatelského domu EA.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na