Vývojář ukradl Battlefield 1942. Vydává ho jako novou hru na Steamu

Už roky se společnost Valve snaží bojovat proti nejrůznějším podvodníkům na své platformě Steam. Zde se totiž v minulosti začaly objevovat tituly, které si byly nápadně podobné. Jejich autoři jednoduše vzali obsah jako modely postav či úrovně z jedné hry a použili je v jiné, odlišně pojmenované. Tak vznikaly generické hry, které si byly podobné jako vejce vejci. Vykukové samozřejmě doufali, že si je někdo omylem koupí, což se jim také dařilo.

A pak jsou tu hry jako Tank Battlegrounds. Čínská střílečka, která má vyjít v červnu a láká fanoušky na obří multiplayerové válečné bitvy. Na tom by nebylo nic tak divného, jen kdyby v principu neukradla vše od letitého Battlefieldu 1942.

Tento nález se objevil na Redditu, kde na něj upozornil uživatel Adamiiii. Jde o tak drastický plagiát, že se tomu až nechce věřit. Například trailer na oficiální stránce hry na Steamu odpovídá takřka jedna ku jedné oznamovacímu traileru Battlefieldu 1942. Celá obskurnost tím ale zdaleka nekončí – čínský tvůrce si nedal ani tolik práce, aby v popisku změnil jméno hry, takže se tu dočtete právě o Battlefieldu 1942, nikoliv Tank Battlegrounds.

Popravdě jsme docela zvědaví, co z Tank Battlegrounds vzejde. Zda půjde alespoň o modifikaci pro Battlefield 1942, nebo jen a pouze původní hru, což by byla pochopitelně krádež a společnost Electronic Arts by si to jistě nenechala líbit. Zůstává také otázkou, proč Steam podobný odpad nabízí.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 12 Prumer: 2.3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na