Star Citizen představuje náhodně generované jeskyně na planetách. Budou jich tisíce

Vývojářské studio Cloud Imperium Games se pochlubilo pohledem na jedinečnou funkcionalitu chystaného vesmírného simulátoru Star Citizen. V novém vydání Star Citizen Live představili tvůrci novou technologii, která stojí za náhodně generovanými jeskyněmi na planetách. Ve finální verzi hry tvůrci počítají s více než jedním tisícem jeskyní na jednu planetu.

Pro procedurální generování jeskyní je třeba učinit jen několik málo kroků v nastavení. Autoři například zvolí, jaké klima, světelné podmínky nebo stav vody má být v jeskyni. Pomocí nástroje “Cave Tech” pak mohou nechat generovat libovolné množství jeskyní splňující zadané parametry.

Vytvoření technologie nebylo úplně snadné. Tvůrci se potýkali například s tím, aby náhodně umístěné předměty nezatarasily veškeré průchody v jeskyni. Vždy tak alespoň jedna cesta musí zůstat volná.

Také vchody do jeskyní budou ve Star Citizen náhodně generované. Frankfurtský tým Cloud Imperium Games, který má tento nástroj na starosti, pak klade velký důraz na variabilitu náhodně tvořených formací.

Na videu autoři bohužel dodávají, že technologie je teprve v raném stádiu, což platí tak nějak pro všechno, co se Star Citizenu týká. Začínají se objevovat také pochybnosti, zda se týmu kolem Chrise Robertse tento ambiciózní projekt podaří vůbec dokončit.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na