Warcraft 3: Reforged se hráčům hrubě nelíbí. Blizzard čelí kritice za nenaplněné sliby

Co se zase děje s tím kdysi vzývaným Blizzadem, ptají se po vydání očekávaného Warcraft 3: Reforged mnozí hráči. Když už se tomuto studiu na BlizzConu 2019 jakž takž povedlo dát věci dohromady a usmířit si vlastní komunitu (díky absenci Diabla Immortal a přítomnosti Diabla 4), přichází další problém. Vydání remaku třetího Warcraftu totiž zklamalo na plné čáře. Hodnocení 1,5 bodu na serveru Metacritic ostatně hovoří za vše. A pak je tu ještě komentáři zaplavený subreddit, ve kterém hráči kupí kritiku na jednu hromadu a doplňují ji vtipnými memy.

Mezi hlavní problémy Warcraft 3: Reforged patří problematická plynulost hry, citelný grafický downgrade oproti demoverzi a chybějící modernizované uživatelské rozhraní, stejně jako řada dalších slíbených prvků. Ostatně, o oprávněnosti těchto výhrad se můžete přesvědčit díky srovnávacímu videu, které porovnává demoverzi z roku 2018 s tím, co jsme ve výsledku dostali.

Ani odtučněné uživatelské rozhraní, které Blizzard pro Warcraft 3: Reforged sliboval, se nekoná, jak upozornil jeden z uživatelů ve fóru Resetera na základě screenshotů.

Na internetových fórech mnozí hráči žádají vrácení peněz z důvodu klamání spotřebitee. Jistě, hra obsahuje grafická vylepšení, ale fanoušci si podle všeho představovali něco jiného, čemuž se nelze divit, když jim k tomu Blizzard poskytl i vizuální materiály.

Proč Warcraft 3: Reforged vyšel v takovém stavu, to ví asi jen Blizzard. Studio se ale opět zahalilo pod roušku mlčení, kdy zřejmě na miskách vah poměřuje co nejpolitičtější vyjádření, než ho pustí do světa.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 9 Prumer: 4.4]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na