Remaster Commandos 2 HD se nepovedl. Od hráčů dostává silnou čočku

Mohlo by se zdát, že remaster legendární hry je sázkou na jistotu a lze ho tak jen obtížně pokazit. Vývojářskému studiu Yipee Entertainment se to pod vedením vydavatele Kalypso v případě očekávaného remaku Commandos 2 přesto podařilo. Hráči na tomto titulu doslova nenechávají nit suchou a řada z nich na Steamu využila příležitosti a nechala si za titul vrátit peníze.

Na remaster s upgradovanou grafikou jsem se extrémně těšil, protože Commandos 2 je pro mě návratem do mládí. Proto nemohu pochopit, že hra obsahuje ještě více bugů a chyb než původní verze, více cenzorských zásahů a celkově horší herní zážitek. Než abyste kupovali toto, raději si znovu zahrajte původní Commandos 2 s modifikacemi. Tohle je neuvěřitelně promarněný potenciál,” uvedl na serveru Metacritici hráč pod přezdívkou Thunderstrucker. Na tomto webu si Commandos 2 HD drží od hráčů stěží uvěřitelné skóre 0,7 bodů z deseti možných. Odborné recenze jsou přeci jen smířlivější a v průměru dávají hodnocení 72 %. Ale také ony chválí spíše bytelné základy původní hry a upozorňují na nedokonalou modernizaci.

Na Steamu pak hráči ve svých hodnoceních poukazují především na mnohé chyby, které jsou u remasteru opravdu stěží pochopitelné. Neméně pak vadí cenzura, kdy se tvůrci z nějakého důvodu rozhodli odstranit nacistické symboly. Nějak už ale zapomněli, že tím hráče připraví o kus atmosféry. Mnozí si stěžují také na to, že ovládání bylo ponecháno v podstatě v původním stavu, přičemž už v době vydání původní hry se na jeho adresu ozývala kritika, která se tehdy nicméně přehlížela z důvodu celkových kvalit.

Návrat série Commandos na počítačové monitory se tedy příliš nevyvedl. Nejde zrovna o dobrou zprávu, vzhledem k tomu, že vydavatel Kalypso v prosinci oznámil zahájení příprav na plnohodnotném pokračování této legendární značky. Určitou nadějí snad může být, že na něm bude pracovat nově budované vývojářské studio.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mech
Host
Mech

Určitou nadějí snad může být, že na něm bude pracovat nově budované vývojářské studio.

To není.

antijouda
Host
antijouda

Takže cenzura nacismu? Za chvíli budeme tvrdit, že se to nikdy nestalo?

Patres
Host
Patres

Je to uz asi rok ci dva co nadsenec vytvoril perfektni remaster 1 a 2 dilu pod nazvem commandos HD project. Hra sla perfektne bez chyb a byla (mozna jeste je) ke stazeni zdarma. Takze nechapu o co se studium snazilo. Akorat vytahnout z lidi prachy za brak ktery odflakly