World of Warcraft se vrací o 13 let zpět. Přichází Classic Realms

Stýská se vám po původním World of Warcraft bez jakýchkoliv přídavků? Už nemusí – Blizzard oznámil World of Warcraft: Classic Realms, což je svým způsobem remaster celé značky. Tento krok je ojedinělý v tom, že na druhé straně je World of Warcraft neustále vyvíjen dále.

V Classic Realms hráči dostanou možnost přetočit čas o 13 let zpět a zahrát si World of Warcraft tak jako na začátku. Ale co bylo vlastně tou zlatou dobou World of Warcraftu? Byla to verze hned po vydání, takzvaná Vanilla, nebo až stav po vydání prvního rozšíření Burning Crusade?

Připravte se na pomalejší hru

“Když se ptáte hráčů nebo vývojářů tady v Blizzardu na to, kdy byl World of Warcraf nejlepší, dostanete vždy rozdílnou odpověď. Hodně to závisí na tom, jakou jste měli zrovna dynamiku ve skupině a na dalších faktorech. Ale Classic je pro nás skutečně Classic. To znamená stav, ve kterém byl World of Warcraft Vanilla. Chceme vrátit zkušenost, jakou hráči měli v úrovních 1 až 60,” říká k tomu J. Allen Brack, který je producentem Classic serverů.

Autoři chtějí původní zážitek opravdu se vším všudy. Nevydávají se ani oblíbenou cestou remaků, kdy se snaží hru navodit v takové podobě, jakou si hráči pamatují, nikoliv v takové, v jaké opravdu byla. To je často velký rozdíl, protože paměť je velmi selektivní. World of Warcraft Classic se ale každopádně bude hrát jako původní hra se vším všudy. Je tedy především třeba počítat s tím, že bude výrazně pomalejší než aktuální verze.

World of Warcraft Classic – video

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na