Záchrana rozbitého Anthem stále pokračuje, ale výsledky jsou v nedohlednu

Foto: Anthem

Je to neuvěřitelné, ale vývojářské studio BioWare, respektive vydavatel Electronic Arts to s problémy zmítanou online akcí Anthem ještě nevzdali. Ba právě naopak, hře se stále věnují a chtějí jí zrestartovat. Ale to není jen tak. Na práci byl vyčleněn menší tým 30 vývojářů, přičemž se počítá s poměrně dlouhým procesem vývoje.

BioWare v únoru tohoto roku oznámilo, že končí s pravidelnými updaty Anthem a bude se soustředit na výraznější redesign hry. Od té doby bylo nicméně ticho po pěšině. Teprve teď byly načrtnuty obrysy toho, co se chystá.

Ano, náš tým je malý, ale důvodem toho celého je to, abychom se vrátili zpět k pomyslnému kreslícími prknu. A malý tým nám dává potřebnou agilitu, kterou si velký nemůže dovolit,” uvedl Christian Dailey, který šéfuje pobočce BioWare v Austinu.

Případ Anthem je svým způsobem jedinečný. V rychle se pohybujícím herním průmyslu nebývalo zvykem, že by se někdo pokaženou hru snažil resuscitovat. Obvykle se odepsala a šlo se dále. Jenže investice do Anthem byly zřejmě obrovské a EA by byla zřejmě ráda, kdyby se jí vrátily.

Navíc, pokud by se Anthem skutečně odepsalo, šlo by o velkou ránu pro pověst vývojářského studia BioWare, kterým v poslední době zmítají spíše problémy.

Je přitom velkou otázkou, zda se Anthem kdy podaří postavit zpět na nohy. Jak se zdá, restart je zatím v nedohlednu a není jisté, zda budou mít hráči o titul zájem ještě za rok.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na