Servery GTA Online neustály tlak hráčů, kteří GTA 5 získali zdarma

Foto: GTA 5

Servery Grand Theft Auta 5, respektive jeho variace GTA Online, to mají v současné době hodně těžké. Poté, co se Epic Games Store rozhodl tento titul rozdávat zcela zdarma, došlo poměrně rychle k obrovskému náporu hráčů a tím i přetížení serverů.

Problémy měli hráči s GTA 5 i GTA Online. Vývojářské studio Rockstar Games v neděli přiznalo, že řadě hráčů nejde spustit ani Rockstar Games Launcher, případně samotná hra. Na Redditu se potom ozývali zuřící hráči, kteří si stěžovali, že se celý den nemohou přihlásit do multiplayerového módu GTA Online, ale ani do offline GTA 5.

V noci na dnešek potom Rockstar Games informovalo o tom, že se problémy podařilo odstranit. Jenže jak se zdá, není to tak úplně pravda. Podle komentářů pod tweetem i na dalších sociálních sítích se objevují zprávy o přetrvávajících problémech serverů.

Sami jsme Grand Theft Auto 5 a GTA Online vyzkoušeli spustit prostřednictvím Epic Launcheru. Nakonec se to podařilo, ale v obou případech byly nahrávací časy extrémně dlouhé a trvaly kolem tří minut.

Pokud vás tak problémy GTA 5 nadále trápí, pravděpodobně vám pomůže pouze trpělivost. Je však otázkou, kdy nápor hráčů ustane. Grand Theft Auto 5 bylo extrémně oblíbené už před touto akcí a teď si ho najednou chce zahrát o pár (desítek) milionů hráčů navíc.

GTA 5 můžete na Epic Games Store získat zdarma až do 21. května.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 3.7]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na