Zájem o Apex Legends opadl. Na Fortnite se nikdy nedotáhl

Online akce Apex Legends se stala začátkem tohoto roku doslova zjevením a zdálo se, že opanuje silně penetrovaný trh Battle Royale her, kterému do té doby vládlo Fortnite. Vždyť za první měsíc titul získal 50 milionů hráčů. Pokud by tempo růstu udržel, počítaly by se počty hráčů zanedlouho ve stovkách milionů.

Jenže to se nikdy nestalo a Apex Legends zatím další úspěchy nepřidal. Naopak počty jeho hráčů klesají. Aktuální počet hráčů není znám, ovšem leccos se dá vyčíst z popularity hry na platformě Twitch. Zde je jasně patrné, že zájem o hru dramaticky klesl, a to o celých 75 %.

Pokud se ještě před dvěma měsíci mluvilo o tom, že Apex Legends může v popularitě překonat Fortnite. Z dnešního pohledu to vypadá, že se to už asi nepodaří, protože je těžko představitelné, že by se titul opět zmátořil a začal růst. To spíše přijde na trh nový hráč, který s ním pohne jiným směrem.

Tip na článek:  Apex Legends je opravdu povedenou battle royale hrou - recenze

Samotné Electronic Arts si sice úspěch Apex Legends pochvaluje, jeho investoři by se ale měli ptát, proč se takto dobře rozjeté mašině nepodařilo udržet tempo. Součástí problému může být nedostatek nového obsahu. Právě ten do Fortnite přibývá velmi rychle (naposledy Avengers), zatímco Apex Legends toho po vydání už mnoho nenabídlo.

Určitým podnětem ve prospěch Apex Legends by mohlo být vydání mobilních verzí, které se v nejbližší době chystá.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na