Autoři Wastelandu 3 už chystají nové velké RPG

Wasteland 3 je poslední hrou, kterou inXile Entertainment z větší části vytvořilo jako nezávislé vývojářské studio. Když se naskytla šance, prodal jeho šéf Brian Fargo firmu Microsoftu, jenž ji koupil především proto, aby si zajistil další manufakturu pro tvorbu exkluzivních her na Xbox, respektive jeho příští generaci Xbox Series X.

Vzhledem k tomu, že Wasteland 3 už je prakticky hotový a vyjde 19. května tohoto roku, není zrovna překvapivé, že inXile už shání nové zaměstnance na příští projekt. Podle různých zdrojů má jít o velké RPG, které Microsoft pro svou konzoli v exkluzivní podobě potřebuje jako sůl. Využit má být Unreal engine 4, který doplní pokročilý software Houdini pro procedurálně generované světy.

Více zatím o projektu nevíme a pravděpodobně potrvá nějakou dobu, než se něco dozvíme. Každopádně se má z inXile Entertainment za účelem tohoto titulu stát velké studio, což nahrává hypotéze, že půjde o skutečně rozsáhlý kousek, do kterého se Microsoft nebojí investovat.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na