Battlefield: WW2? Druhá světová jako příští dějiště je stále pravděpodobnější

Spekulace se v herním průmyslu šíří rychle a ne vždy musí být nutně pravdivé, nebo alespoň přesné. Před několika dny jsme vás informovali o tom, že se na příští rok nejspíš chystá Battlefield: Bad Company 3. Jak ale teď vyplynulo na povrch, bude tomu trochu jinak.

Ne snad, že by Battlefield: Bad Company 3 nebyl v přípravě. Podle všeho na něm pracuje studio DICE LA, což jsou bývalí Danger Games se zkušenostmi s Medal of Honor: Warfighter. Tato hra ale s největší pravděpodobností není ve vydavatelském plánu EA na příští rok, ale až na ten přespříští. Svou původní informaci takto korigoval se situací dobře obeznámený bloger AlmightyDaq.

Fantastická atmosféra

Neznamená to ale, že bychom se příští rok žádného Battlefieldu nedočkali. Naopak, bude to zřejmě ještě větší a pro více hráčů zajímavý kousek než jakým by byl Battlefield: Bad Company 3. Ve švédském, tedy v tom původním studiu DICE, se už prý nějakou dobu pracuje na pokračování Battlefieldu 1 z roku 2016. Ten by se mohl s trochou nadsázky jmenovat Battlefield: WW2 jako letošní Call of Duty: WW2, protože by sérii měl vrátit do druhé světové války. Ta je dnes opět v kurzu, což se ukazuje na skvělé prodejnosti právě posledního Call of Duty. Skutečný název zatím nebyl upřesněn, ale hra by se mohla jmenovat třeba Battlefield 2.

DICE se prý soustředí na fantastické audiovizuální zpracování, které by mělo atmosféru druhé světové války zprostředkovat v dosud nevídaně autentickém duchu. Těšit se můžete také na rozsáhlá bojiště. Podle zdroje autoři také hodně času věnují tomu, aby používání jednotlivých zbraní bylo opravdu zábavné (“feel of gun game”).

Podle všeho už teď padlo rozhodnutí, že mikrotransakce budou ve hře přítomné pouze za účelem prodeje kosmetických předmětů a neměly by tak mít vliv na samotnou hru. DICE a Electronic Arts už v tomto směru utrpěli nemilou zkušenost se Star Wars: Battlefront 2. Pokud by se tato zpráva potvrdila, bylo by to přinejmenším částečné vítězství odpůrců lootboxů.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na