Call of Duty: Warzone je nový hit. Zahrálo si ho už více než 30 milionů hráčů

Foto: Call of Duty: Warzone

Vývojářské studio Infinity Ward si může gratulovat. Battle royale akce Call of Duty: Warzone, která před pár týdny nečekaně  vyšla, se těší obrovskému úspěchu mezi hráči. Autoři nyní oznámili, že si tento free2play titul zahrálo už více než 30 milionů hráčů.

Ostatně, úspěšná byla hra od samého počátku, kdy 10. března vyšla. Jen za prvních 24 hodin dosáhla na úctyhodných 6 milionů hráčů a o minulém víkendu pak hlásila už 15 milionů hráčů. Za týden se tak počet uživatelů zdvojnásobil. Vydavatelská společnost Activision Blizzard tak zaznamenává další velký úspěch v rámci značky Call of Duty. Pravdou je, že se vydáním trefila do příhodného okamžiku, kdy v řadě zemí začala platit karanténní opatření a lidé se vrhli na hraní. Bezplatné hry pak byly první na ráně.

Aby si Call of Duty: Warzone své publikum udrželo a pokud možno dále rozšiřovalo, mají tvůrci v plánu řadu novinek. Před pár dny překvapivě umožnili sólovou hru, která umožnila bojovat samostatně, namísto v původních trojčlenných skupinách. Kromě toho chce Infinity Ward navýšit počet hráčů ze 150 na 200. To by do dění na mapě mohlo vnést opět nějaký ten svěží vítr. Autoři už interně testují také nové módy, mezi něž by měly patřit souboje čtyřčlenných a pětičlenných týmů. Podle neoficiálních informací se počítá také s privátními hrami, kdy by jejich hostitelé mohli nastavit vlastní pravidla.

Call of Duty: Warzone tak začíná podobně impozantně jako loni Apex Legends od Electronic Arts. O něm se spekulovalo, že sesadí z trůnu superúspěšné Fortnite, ovšem růst jeho komunity se přeci jen zastavil na nižších hodnotách. Silná značka jako Call of Duty by nicméně mohla v tomto ohledu ještě překvapit.

Call of Duty: Warzone – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na