Cyberpunk 2077 v naprostém detailu. Trailer je příslibem výletů do vesmíru a řiditelných vozidel

Cyberpunk 2077 se odehrává v Night City, metropoli na západním pobřeží Spojených států amerických. Nebo lépe řečeno: na západním pobřeží toho, co v roce 2077 ze Spojených států zbylo. Už na začátku videa odhalí plán nadzemky předpokládaných šest městských čtvrtí, kterými jsou centrum města, Westbrook, Watson, Santo Domingo, Heywood a Pacifica. Cesta do Pacifiky je přitom červeně zbarvená a tedy uzavřená – zde se mohlo stát něco nehezkého.

Co nás v těchto šesti čtvrtích čeká, ukazují různé scény traileru Cyberpunk 2077. V centru města se tyčí mrakodrapy obřích koncernů, vládců cyberpunkového světa. K nepřehlédnutí je firemní znak japonského vojenského koncernu Arasaka, což je svého druhu soukromá armáda pro movité zadavatele. Na zdech domů se skví neonové reklamy, mezi věžáky projíždí nadzemky, po ulicích se prohánějí vozy, které podle všeho budete moct sami řídit a krást.

Důležité je dobře vypadat

Minimálně to napovídá jedna scéna z traileru, ve které pravděpodobný hrdina hry vstoupí do sporťáku a vyrazí vpřed. V další scéně je potom vidět zaparkovaná motorka. Kromě toho jsou na videu k vidění luxusní létající limuzíny a transportéry AV-4 vybavené miniguny. Samozřejmě by bylo skvělé, kdyby je bylo možné pilotovat. Ostatně, pravidla Cyberpunku 2020 obsahují v různých kategoriích schopnosti pilota.

V centru jsou k vidění také chodci s nejrůznějším stylem oblékání. Nechybí obleky, bikerské bundy se světelnými motivy, sportovní oblečení s průhlednými místy, tetování, leopardí kalhoty, pestré svršky a tak dále. Za normálních okolností bychom si něčeho takového příliš nevšímali, ale móda a status hrají ve světě Cyberpunku důležitou roli a Cyberpunk 2077 zjevně nebude výjimkou. “Je jedno, jak dobře něco děláš, když u toho dobře vypadáš,” zní jedno z pravidel tvůrce předlohy, Mikea Pondsmithe. Cyberpunk 2077 tak pravděpodobně nabídne spoustu kosmetických možností a náležitě pestrý obrázek ulic.

Velmi pestrý svět

Vedle krásného a bezpečného centra Night City však město Cyberpunku 2077 nabídne také temnější zákoutí v podobě zaplivaných uliček plných graffiti a monstrózních bytových komplexů, kde narazíte na popíjející punkery. Kromě toho se můžete těšit na oblasti vně města a venkov. K vidění je třeba bar ve stínu Freeway mostu, kde se to hemží prostitutkami. Uvnitř se hraje kulečník, a to na stole, který ukazuje úhel, pod nímž bude koule odpálena. Nebude to náhodou jedna z miniher, které Cyberpunk 2077 jistě nabídne?

Jedna ze scén prezentuje futuristického burana, který na vás vyběhne s elektrickou brokovnicí, aby ochránil svou, podle všeho těhotnou, manželku. Kolem se válejí rezavé autovraky, rozpadlé stavby, poškrábaná plastová židle a další odpad.

Vzhledem k tomu, že Cyberpunk 2077 pravděpodobně nabídne řiditelná auta, vycházíme z toho, že svět v této hře nebude rozdělený do hubů jako v Zaklínači 3, ale podobně jako v GTA nebo Watch Dogs zcela propustný a průjezdný. Jinak by řízení nebylo příliš zábavné, kdybyste každou chvíli museli civět na nahrávací obrazovku. Některé scény se odehrávají pod rouškou noci, a tak vycházíme z toho, že nebude chybět dynamický průběh dne.

Výlety do vesmíru

Zajímavý bude způsob, jakým CD Projekt RED ulice svého města zabydlí a zda se budou obyvatelé, stejně jako v případě Skyrimu, věnovat svým každodenním činnostem. Vzhledem k tomu, že ve městě bude žít spousta virtuálních lidí si to spíše nemyslíme, protože by to představovalo obrovské množství práce.

A teď to nejlepší! Mapa metra neobsahuje pouze jednotlivé městské části, ale také jakési “Orbital Air Space Center”, tedy svého druhu vesmírný přístav. V traileru je pak k vidění také moment, ve kterém letíte letadlem ve značné výšce – tak vysoko, že dokonce vidíte zakřivení Země. Mohlo by se jednat o cestu na měsíční kolonii Luna nebo do Crystal Palace, což je hotelová vesmírná stanice pro superboháče. Je tedy dost možné, že se části Cyberpunku 2077 nebudou odehrávat jen na Zemi.

Tak, a teď se můžete na trailer podívat ještě jednou, zda tam vše uvedené také uvidíte.

Cyberpunk 2077 – trailer

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na