Fallout 76 bude čistokrevnou online hrou s obřím světem, ale zahrajete si také sami. Vyjde na podzim a předtím bude beta

Spekulace se potvrdily: Fallout 76 bude survivalovou hrou a bude se odehrávat kompletně online. Nepůjde však o klasické MMORPG. V obřím otevřeném světe se nebudete pohybovat společně s tisícovkami dalších hráčů, nýbrž maximálně s desítkami. Hra má být čtyřikrát větší než Fallout 4.

Robotí správkyně takzvaného Vaultu 76 vás coby jednoho z prvních lidí po nukleární apokalypse pošle do zničeného světa, abyste se pokusili znovu vybudovat lidskou civilizaci. Tento nelehký úkol vás zavede do šesti odlišných regionů s vlastními odměnami. Všichni další obyvatelé Vaultu, kteří se vydají na cestu, jsou ostatní hráči.

Fallout 76 si zahrajete také samostatně

Todd Howard z Bethesdy přislíbili, že Fallout 76 bude možné hrát také sólově. Budete moct prožít vlastní příběh a vylepšovat si svou postavu. “Tyhle věci na našich hrách milujeme a nechceme je postrádat. Ale stejně jako mnozí z vás jsme se chtěli přesvědčit, co náš styl her dokáže v multiplayeru,” dodal Howard. Bethesda tak po dlouhé době, kdy se tomu bránila, naskočila na vlak online světů, podle všeho tak činí ale docela citlivě.

Softový survival

Fallout 76 bude ze všeho nejvíce survivalovou hrou, ale nikoliv hardcore survivalovou hrou, jak Howard ujistil. V případě úmrtí neztratíte veškerý svůj pokrok. Ten dokonce není ani uložen na určitém serveru a hráč tak může kdykoliv vzít svůj kompletní charakter a přenést ho do hry libovolného kamaráda. Infrastrukturou Falloutu 76 jsou výhradně dedikované servery.

Kooperativní hra bude nejzajímavějším způsobem, jakým Fallout 76 hrát. V rámci E3 prezentace byly k vidění většinou skupiny tří nebo čtyř hráčů, kteří se společně protloukali pustinou. Bethesda ukázala také fotomód, ve kterém můžete uspořádat svůj tým, abyste si uchovali společnou vzpomínku. Kromě toho má hra nabídnout spoustu symbolů vyjadřujících emoce.

Stavět a ničit

Fallout 76 rozšíří budovatelské možnosti Falloutu 4 a nechá vás stavět vlastní příbytky, stejně jako celá sídla pro váš tým. Díky mobilní stavební platformě C.A.M.P. můžete se stavěním začít kdekoliv, nikoliv jen na předem daných místech.

Za účelem ničení sídel jiných hráčů můžete využívat sila atomových raket rozmístěných po celém světě. Buď můžete získat kompletní kódovou sekvenci sami nebo se spojíte s dalšími hráči a dáte dohromady kódové fragmenty. Ve zničeném světě můžete také získávat velmi hodnotné suroviny, ale jen za předpokladu, že přežijete záření.

Bethesda vydá Fallout 76 ještě letos, a to 14. listopadu. Předtím chce společnost provést betatest. “Na internetu jsem četl, že naše hry obsahují tu a tam nějaký ten bug,” žertoval Todd Howard. Datum betatestu však zatím nebylo určeno. Na webu Bethesdy už je ale uvedeno, že se do něj budou moct zapojit všichni hráči, kteří si hru předobjednají.

Fallout 76 – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na