Diablo 4 bude vyžadovat online připojení. Umožní ale i sólovou hru

Na letošním BlizzConu bylo konečně oznámeno Diablo 4, které se autoři snaží koncipovat jako duchovního nástupce Diabla 2 a tím tak trochu nechat zapomenout na trojku, která zpočátku nebudila úplně pozitivní emoce, byť se z ní po čase stala také velmi kvalitní hra.

Jednou z věcí, která se hráčům na Diablu 3 velmi nelíbila, bylo přitom nutnost online připojení k internetu. Hru nebylo možné spustit offline v žádném módu. Proto hráče pochopitelně zajímalo, jak na tom bude Diablo 4. Odpovědi jsme se dočkali už na sobotním panelu ke hře, který prozradil mnoho zajímavých informací. V tomto případě však fanoušky nepotěšíme, protože čtvrté Diablo bude rovněž vyžadovat online připojení. Opět se nepočítá s žádným módem, který by byl hratelný offline.

Zároveň to však podle Blizzardu neznamená, že by hráči byli nuceni do hraní ve skupinách. Na tento způsob hry se sice tvůrci soustředí a mají za to, že přinese nejlepší hratelnost, ale stále nechají hráčům nerušenou možnost projít celou hrou sólově.

Dodejme, že nutnost připojení k internetu je už v dnešní době spíše standardem, jakkoliv pro hráče málo vítaným. Před Blizzadem však stojí nelehký úkol, aby zajistil dostatečnou serverovou infrastrukturu, která zabrání tomu, aby došlo k takovému fiasku jako po vydání Diabla 3, kdy se hráči hodiny a dny nemohli do hry přihlásit, protože servery byly přetížené.

Diablo 4 zatím nemá stanoveno datum vydání, ale Blizzard varuje, ať se hrou raději nepočítáme v blízké době. Je tak docela možné, že vyjde až v roce 2021.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na