Dragon Age 4 má být jako Anthem s draky, odhalují zákulisní zprávy

Foto: EA

Poté, co byla minulý týden odhalena rozsáhlá investigace serveru Kotaku o děsivých podmínkách panujících ve vývojářském studiu Bioware, pokračuje tento magazín zveřejňováním dalších informací, které načerpal přímo od současných nebo bývalých zaměstnanců studia spadajícího pod Electronic Arts.

Aktuálně Bioware pracuje na pokračování oblíbené RPG série Dragon Age. Mohlo by se zdát, že se manažeři studia poučili z minulých neúspěchů, ale vypadá to, že ani v případě Dragon Age 4 neběží vše tak, jak by mělo. Vývoj hry už probíhá nějakou dobu, ale v říjnu 2017 se autoři ocitli na začátku, protože byl projekt zrestartován. Na Game Awards 2018 pak byla potvrzena jeho existence krátkým teaserem.

Vývojáři Dragon Age 4 nyní kladou velký důraz na živý obsah hry, tedy takový, kterým by titul mohl být udržován při životě dlouho po vydání. Někteří z tvůrců pak hru popsali jako “Anthem s draky”, což vzhledem k nevalným kvalitám této online akce není úplně dobrou vizitkou. Z jiných zdrojů však přeci jen zaznívá, že hra bude klást důraz na jiné prvky.

Tip na článek:  Obavy o Dragon Age 4. Bude to ještě RPG nebo už služba? Komentář

Tento nesoulad v tvrzeních je dán mimo jiné tím, že Dragon Age 4 je stále ve velmi rané fázi vývoje, a jak se zdá, ještě není úplně jasné, jak bude nakonec vypadat. V tomto ohledu je to však další podobnost s Anthem, se kterým si Bioware dlouho nevědělo rady a výsledek podle toho také vypadal. Dalším styčným bodem je engine. Také DA 4 poběží na enginu Frostbite, se kterým se tým učil zacházet až při vývoji Anthem.

Nezbývá než doufat, že Dragon Age 4 dopadne lépe než předchozí titul Bioware. A to už proto, že s tímto žánrem má studio přeci jen větší zkušenosti a dosavadní díly série (snad s výjimkou dvojky) stály za to.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Woratge
Host
Woratge

Nevim zda autor něco o serii DA ví, ale viz. článek mi to tak nepřijde.

SINITAR
Host
SINITAR

Dohrál jsem všechny díly série DA (každý z nich mnohokrát) a shodnu se ohledně článku v tom, že DA2 je z nich “nejhorší”… Nekonečné zevlování ve městě s lokacemi jak přes kopírák a příběhem,který neměl pořádný spád a strhující děj tak, že jsem u toho skoro usínal a to všechno pořád dokola mě opravdu nebavilo. Naopak DA:O i DA:I jsou pro mě “klenotem” moderních RPG her.(Spolu se zaklínačem)
😉